Razišli se građani koji su protestovali ispred skupštine Crne Gore
PODGORICA: Građani koji su danas protestovali ispred Skupštine Crne Gore nakon ponovnog usvajanja izmena Zakona o predsedniku republike, razišli su se večeras oko 20 časova.
Učesnici protesta su zvižducima ispratili usvajanje zakona, a nakon toga su ka zgradi skupštine, koju su obezbeđivale jake policijske snage, poletele kamenice i flaše, prenosi RTCG.
Kamenicom je razbijeno staklo na ulaznim vratima skupštine, a iz bezbednosnih razloga, svetlo u zgradi je ugašeno. Portal Vjesti onlajn je preneo saopštenje policije u kojem se navodi da je jedan broj okupljenih demonstranata maskiranih fantomkama uklonio deo zaštitne ograde ispred zgrade skupštine, a potom napao pripadnike policije kamenicama, flašama, pirotehničkim i eksplozivnim sredstvima i suzavcem.
Učesnik protesta Predraga Vušurovića, aktivista i nekadašnji predsedniki omladine Liberalnog saveza Crne Gore, poručio je da će od sutra biti sve gradovi u Crnoj Gori i ocenio da je današnjim glasanjem definitivno potvrđena izdanja Crne Gore. Izdaja po dubini i do korena, a na to odgovor može da bude samo blokada“, rekao je Vušurović