Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

BIH: Desetine VIP ličnosti pod policijskom zaštitom

17.08.2020. 08:26 08:28
Piše:
Foto: Tanjug (MUP BiH, ilustracija)

BANJALUKA: Desetine VIP ličnosti iz BiH, uglavnom iz političkog života, imaju policijsku zaštitu.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske preduzima mere posebnog obezbeđenja prema 12 ličnosti u skladu sa Uredbom o određivanju ličnosti i objekata koji se posebno obezbeđuju, a među zaštićenima su Željka Cvijanović, Milorad Dodik, Nedeljko Čubrilovića, Radovana Višković, Dragan Lukač, prenosi portal Nezavisne.



U Federalnoj upravi policije BiH, po mestu stanovanja, obezbeđuju pet političkih ličnosti.



Direkcija za koordinaciju policijskih tela BiH obezbeđuje članove Predsedništva BiH, ali i predsedavajućeg Saveta ministra BiH Zorana Tegeltiju.



Direkcija, pritom, obezbeđuje i ministre u Savetu ministara BiH, kao i predsedavajućeg i zamenike domova Parlamentarne skupštine BiH, među kojima su Nikola Špirić, Bakir Izetbegović, Dragan Čović, Borjana Krišto i Denis Zvizdić.



Radislav Jovičić, nekadašnji ministar unutrašnjih poslova Srpske, ističe da je greška u sistemu u BiH to što političari nemaju osećaj za ljude koji se bave njihovim ličnim obezbeđenjem, nego oni, kako kaže, pokušavaju da se mešaju u taj profesionalni deo, odnosno da određuju na koji način će se taj posao raditi.



"Oni koji rade posao štićenja VIP ličnosti su non-stop pod pritiskom, pod stresom, stalno su u maksimalnoj koncentraciji i moraju obraćati pažnju na svaki detalj koji bi mogao izazvati opasnost po ličnost koju štiti", rekao je Jovičić.

Piše:
Pošaljite komentar
Srbi u Federaciji BiH traže zaštitu prava

Srbi u Federaciji BiH traže zaštitu prava

14.08.2020. 16:21 16:26
U BiH 345 novozaraženih i 11 smrtnih slučajeva

U BiH 345 novozaraženih i 11 smrtnih slučajeva

14.08.2020. 14:16 14:18
Dr Gligić: Ruska vakcina je sigurno bezbedna, ja bih je primila

Dr Gligić: Ruska vakcina je sigurno bezbedna, ja bih je primila

13.08.2020. 20:14 20:17