Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Žestok otpor crno-belih

10.12.2016. 22:41 21:12
Piše:

Partizan – Eger 8:9 (3:2, 2:3, 2:3, 1:1)

BEOGRAD: Bazen Banjica, gledalaca: 1.000, sudije: Kolominas (Španija) i Ome (Nemačka). Igrač više: Partizan 8 (5), Eger 10 (3).

PARTIZAN: Dobožanov, Lukić, F. Janković, Radanović, Lazić, Manojlović, Drašović 1, Andrejević, Jakšić 2, Radojević, Stojanović 4, M. Janković 1, Brakočević.

EGER: Mitrović, Angjal, Deker 1, Čučković, Hošnjanski 2, Lorinc, Ćuk 2, Kovač 1, Erdelji 1, Vapenski 1, Bedo 1, Harai, Čisar.

Vaterpolisti Partizana pretrpeli su i drugi poraz u Ligi šampiona. Ali, za razliku od poraza u Barseloni sada su u svom bazenu izabranici Zorana Milenkovića pružili žestok otpor mnogo iskusnijem sastavu Egera, koji je na kraju izborio minimalnu pobedu.

Dobro su igrači Partizana odigrali prvu četvrtinu i iznenadili Mađare, koji nisu dobro započeli ovu sezonu. Posle vođstva na kraju prve deonice crno-beli su najviše zahvaljujući dobroj odbrani imali prednost od 4:3 i na polovini drugog dela. Ali, onda su Mađari golovima Hošnjanskog i Vapenskog došli do preokreta, da bi u završnici Marko Janković izborio nerešen rezultat (5:5) pred veliki odmor. Ognjen Stojanović doneo je iz situacije s igračem više novu prednost Partizanu, ali je onda usledio period bolje igre Egera, koji je u dva navrata vodio i u poslednju deonicu ušao sa prednošću od 8:7. Dugo nije bilo pogodaka u četvrtoj deonici, a onda je Partizan preko odličnog Stojanovića, opet s igračem više, došao do izjednačenja. Imali su domaći igrači šansu i da povedu i tako naprave senzaciju, ali je u poslednjem minutu Miloš Ćuk s igračem više, ipak, Egeru doneo pobedu.

G. M.

 

Piše:
Pošaljite komentar