Voša povela u finalu plej-ofa Prvenstva Srbije za vaterpolistkinje

14.05.2023. 11:10 11:12
Izvor: Dnevnik/F. Bakić

Vaterpolistkinje Vojvodine povele su u finalnoj seriji plej-ofa Prvenstva Srbije, pošto su u svom bazenu savladale ekipu Crvene zvezde sa 10:8.

U veoma tvrdoj i neizvesnoj utakmici, koja je obilovala greškama na obe strane, na kraju su malo bolju koncentarciju i želju imale izabranice Slađane Drezgić. Inače, Crvena zvezda je od osam golova čak pet postigla iz peteraca, a ostala tri iz situacija s igračem više.

Nervoza je bila prisutna u bazenu u Novom Sadu od starta meča, a prva deonica je bila za zaborav, po jedan gol na obe strane i mnogo grešaka. Slična slika i u nastavku, gošće su čak i preuzele inicijativu i povele sa 2:1, ali su ubrzo Novosađanke uspele da izjednače i preokrenu, pa su na veliki odmor otišle sa minimalnom prednošću od 4:3. Nisu dozvoljavale igračice Zvezde Vojvodini u nastavku da se odlepi, držale su priključak, a u bazenu se vodila egal borba. Tek u poslednjoj deonici domaće igračice uspele su da prelome utakmicu, i na polovini tog perioda igre prvi put povedu sa dva gola prednosti (9:7). Ubrzo je pogotkom Avdićeve sa distance sve bilo rešeno, jer je Vojvodina povela sa nedostižnih 10:7, a na kraju je najefikasnija u redovima Zvezde Grkinja Mamoglu iz peterca postavila konačan rezultat.

Druga utakmica na programu je za sedam dana u Beogradu, a finale se igra na dve pobede, tako da Vojvodini nedostaje još jedan trijumf pa da dođe do treće uzastopne titule šampiona Srbije.

Vojvodina - Crvena zvezda 10:8 (1:1, 3:2, 3:4, 3:1)

NOVI SAD: Bazen Slana bara, gledalaca: 100, sudije: Kiš (Novi Sad) i Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Vojvodina 5 (2), Crvena zvezda 7 (3). Peterci: Crvena zvezda 5 (5).

VOJVODINA; Tarvar (11 odbrana), Švec 2, Avdić 1, Banjac, Pantović, Amliaeva, Spasojević, Popov, Savčenko 1, Damnjanović 1, Hamzaeva 5, Moćan, Ćorda.

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Koreni, Damjanović, Marinković, Lujić 1, Mamoglu 4, Radonjić 1, Diaz Mesa, Ilić 2, Zelić, Anastasijević.