VOJVODINA POBEDILA CRVENU ZVEZDU u prvoj utakmici finala prvenstva Srbije za vaterpolistkinje

11.05.2024. 19:25 20:52
Izvor: F. Bakić

Vaterpolistkinje Vojvodine pobedile su u prvoj utakmici finala prvenstva Srbije Crvenu zvezdu u Beogradu sa 12:9.

Druga utakmica je na programu u sredu, a Voša će pokušati da pred domaćom publikom dođe do četvrte titule u nizu. Finalna serija se igra na dve pobede. Ukoliko Zvezda uspe da se revanšira, eventualna majstorica bi se igrala u Beogradu sledećeg vikenda.

U prvoj četvrtini vodile se egal borba u bazenu. Vojvodina je imala minimalnu prednost, a Zvezda je držala priključak.  Prvo osetnije vođstvo Novosađanke su napravile na polovini druge deonice kada su povele sa 5:2. Domaće igračice su zatim sa dva gola iz peterca uspele da do kraja drugog dela ponovo uhvate priključak, pa je Vojvodina na veliki odmor otišla sa minimalnom prednošću od 5:4.

Dva puta je Vojvodina u prvom delu treće deonice vodila sa dva gola prednosti, a onda je Crvena zvezda stigla do izjednačenja golovima iz peteraca (7:7). Uspele su izabranice Dragane Ivković još jednom da poravnaju rezultat, pre nego što su Novosađanke, opet, s minimalnom prednošću (9:8) završile ovaj period igre. Tek u poslednjoj četvrtini pulenke Slađane Drezgić uspele su da slome otpor rivala, odlepe se, a onda i zabeleže važnu pobedu pred revanš u sredu pred svojom publikom u Novom Sadu.

G. Malenović

Crvena zvezda - Vojvodina 9:12 (2:3, 2:2, 4:4, 1:3)

BEOGRAD: Bazen "Milan Gale Muškatirović", gledalaca: 100, sudije: Anđelić i Prlić (obojica Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 5, Vojvodina 8. Peterci: Crvena zvezda 7 (7).

CRVENA ZVEZDA: Radojčić, Lazović, Moiseva 2, Marinković 1, Lujić, Zelić, Iščenko, Radonjić 2, Diaz 1, Ilić 1, Milenković, Lukić 2, Antanasijević, Damjanović.

VOJVODINA: Travar, Švec 1, Pejić, Fontoni 3, Trnčić, Amliaeva 2, Elis, Popov 1, Savčenko 2, Žagar, Hamzaeva 1, Moćan 2, Andrić, Ćorda.

U borbi za peto mesto poveo Spartak

U prvoj utakmici za peto mesto prvenstva Srbije Spartak je pobedio Sentu sa 9:4

POČINJE FINALNA SERIJA PRVENSTVA SRBIJE ZA VATERPOLISTKINJE: Voša juri četvrtu krunu

10.05.2024. 13:49 14:10