Vaterpolistkinje Vojvodine POBEDILE Jadran i nalaze se nadomak PLASMANA NA ZAVRŠNI TURNIR ČELENDŽER KUPA

21.10.2023. 20:34 13:25
Izvor: Anja Švec, foto: F. Bakić

Vaterpolistkinje Vojvodine zabeležile su i treću pobedu na turniru A grupe Čelenndžer kupa, koji se igra u Novom Sadu.

Izabranice Slađane Drezgić su posle Mančestera i ODTU-a u tvrdoj i neizvesnoj utakmici uspele da savladaju splitski Jadran sa 13:12 i nalaze se na korak od plasmana na završni turnir. Novosađanke su gotovo celu utakmicu zaostajale za Splićankama, ali su u poslednjoj deonici bile skoncentrisanije i sigurnije i na kraju su zasluženo pobedile.

U prvoj deonici vodila se  egal borba u bazenu, ap je taj period igre završen nerešeno - 2:2. U drugoj deonici Jadran je pružio bolju igru i uspeo da se odlepi na dva razlike. Dva puta su Novosađanke prilazile na "minus jedan", ali nisu uspevale i da izjednače, pa su Splićanke na poluvremenu imale gol viška (6:5). I u trećoj deonici Vojvodina je jurila rezultat i tek na dva minuta pre kraja ovog perioda igre uspela da dođe do novog izjednačenja na utakmici (9:9). Ali, Jadran je u završnici iskoristio greške domaćih i ponovo pobegao na dva razlike (11:9). No, nisu se predavale Novosađanke, zbile su redove i uspele da naprave preokret i povedu sa 12:11 na polovini poslednje deonice. Ali, onda nisu iskoristile priliku da se odlepe, pa su Splićanke izjednačile na 2,16 minuta do kraja i ušlo se u dramatičnu završnicu. Isidora Damnjanović je na 1,15 do kraja pogodila za 13:12, a onda su Novosađanke uspele da se odbrane u sledećem napadu i imale priliku da reše susret. Ali su bile brzoplete, golman Lucija Buljač je odbranila, a onda Splićanke nisu uspele da iskoriste svoju šansu nekoliko sekundi pre kraja, pa je Vojvodina stigla do važne pobede.

U poslednjem kolu Vojvodina sutra igra sa Mladošću od 11.30 časova.

Vojvodina - Jadran (S) 13:12 (2:2, 3:4, 4:5, 4:1)

NOVI SAD: Bazen Slana bara, gledalaca: 100, sudije: Dvoraček (Češka), Silva (Portugalija). Igrač više: Vojvodina 11 (3), Jadran 11 (3). Peterci: Vojvodina 2 (2), Jadran 1 (1).

VOJVODINA: Travar, Švec 1, Avdić 2, Fonoti, Trmčić, Amliaeva 1, Čorda, Popov 1, Savčenko 2, Damnjanović 5, Hamzaeva, Moćan 1.

JADRAN: Mišić, Eterović 1, Matošić 1, J. Butić 1, M. Butić 1, Janković 3, Čagalj, Goreta, Tadić 1, I. Butić 1, Barišić 1, D. Butić 2, Buljač.