Vaterpolisti Vojvodine poraženi u Kragujevcu od Radničkog

09.10.2020. 19:58 19:59

Vaterpolisti Vojvodine izgubili su od Radničkog u trećem kolu Superlige.

Novosađani su protiv favorita znali u nekim momentima da zablistaju. Dobro su ušli u utakmicu, bili bolji u trećoj četvrtini, ali to je bilo daleko od dovoljnog da bi se iznenadio rival kakav je Radnički.

Zanimljiva utakmica sa dosta golova viđena je na početku. Kako je Radnički postizao pogotke, Vojvodina bi odmah uzvraćala. Tako je bilo do 3:3, a onda su domaći igrači preuzeli inicijativu i „odlepili“ se od gostiju. Kako je odmicalo vreme, tako je i prednost Kragujevčana rasla, pa je prvo poluvreme završeno 10:4.

Iako je treća četvrtina bila najslabija, sa samo tri postignuta gola, pripala je Vojvodini, koja je koliko toliko uspela da smanji razliku. Dobro su Novosađani ušli i u poslednju deonicu. Krenuli su da postižu golove, ali su domaćini uzvratili i ugasili svaku nadu za iznenađenje.

S. Ru

RadničkiVojvodina 14:9 (6:3, 4:1, 1:2, 3:3)

KRAGUJEVAC: Sportski centar Park, igrano bez prisustva gledalaca, sudije: Milović, Beljin, isključenja: Radnički 10, Vojvodina 9.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević 4, Janković 1, Toholj 1, Krug, Tanasijević, Branković, Pljevančić, Miličić 3, Lukić, Panić, Todorovski, Radulović 3.

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Maksimović 3, Mitrović 1, Tintor, Vasin 2, Prekogačić, Radovanlija 1, Trapara, Trkulja, Breščanski, Gusarov 2, Popadić, Biočanin.

Superliga: Voša posustala u poslednjoj četvrtini

03.10.2020. 20:31 21:17