04.02.2019. 12:25 12:27
Izvor: Dnevnik (F. Bakić), ilustracija

Ma koliko to neki želeli da opovrgnu, Bečej je, ipak, grad vaterpola.

Bečej - TENT  9:7 (2:2, 2:2, 5:1, 0:2)

BEČEJ: OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 400. Sudije: Pavle Kiš i Vukašin Nišavić (obojica iz Novog Sada). Igrač više: Bečej 13 (5), TENT 6(2).

BEČEJ: Gudvin (6 odbrana), Cvetić 2, Čavić 4, Naćuk, Katić, Mesaroš, Davidov, Afanasijev, Vučković 1, Tomićević 2, Jović, Krstonošić, Koratica, Velimirov,

TENT: Radosavljević (9 odbrana), Jevtić 1, Miodragović, Sin. Nikolić 2, Čubrić 2, Ilić, Marković, St. Nikolić, Jegorović 1, Đurović, Cerović, Stanišić 1, Vidaković, Saito.

Trebala je jedna pobeda protiv ekipe iz gornjeg doma prvoligaškog A karavana, beogradskog TAŠ-a, pa da na sledećoj protiv obrenovačkog TENT-a sa dna tabele tribine budu popunjene u impozantnom broju.

To kao da je uplašilo mladiće sa Tise, pa su iskusniji Obrenovčani bolje otvorili utakmicu i poveli sa 2:0. Na prvi odmor se, ipak, otišlo sa 2:2, jer su Čavić i Tomićević smogli snage da anuliraju prednost gostiju. Isti rezultat je bio i u drugoj četvrtini, a kuriozitet je da su bili i isti strelci za Bečejce.

Treći period je bio presudan po konačan rezultat, jer su ga domaći vaterpolisti rešili svoju korist rezultatom 5:1, a ključni igrači su bili Aleksandar Čavić i Vladimir Cvetić sa po dva postignuta gola. I umesto da grogiranog rivala potope, u poslednjoj četvrtini su im dozvolili da se oprave i ozbiljno priprete. Međutim, izuzev smanjenja razultata na konačnih 9:7, Obrenovčani nisu imali snage za nešto više.

-Upozoravao sam igrače da će utakmica protiv Obrenovčana biti teška, jer sam znao da su oni jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi. Njihov problem je što dugo nisu imali bazen, što su se pred našu utakmicu razišli sa trenerom, ali imaju par vrlo kvalitetnih pojedinaca u poznijim godinama i ako im se dozvoli da se razmahnu zaista su opasni. A mi smo im to dozvolili i zato je rezultat takav, kakav je-  pojasnio je razlog što se do pobede došlo teže od očekivanog trener Goran Krstonošić.