SUPERLIGA ZA VATERPOLISTE: Važna pobeda za Vošu

05.11.2023. 19:37 21:25
Izvor: F. Bakić

Vaterpolisti Vojvodine zabeležili su važnu pobedu u prvom kolu drugog dela Superlige Srbije u A grupi od 4. do 6. mesta. Novosađani su teže od očekivanog pobedili Stari grad u Beogradu sa 12:11.

Dobro su Novosađani počeli utakmicu i početkom druge deonice već vodili sa 4:1 i kada su samo trebali da slome otpor rivala, oni su stali. Dozvolili su rivalu da se vrati u život i da se na kraju ovog perioda igre primakne na samo gol zaostatka - 5:4. U ovom periodu Novosađani nisu iskoristili i jedan peterac. U nastavku nastavili su gosti da igraju sa oscilacijama, pa je Stari grad ubrzo stigao i do izjednačenja (6:6). Tek je to izgleda probudilo Novosađane, koji su serijom od 3:0 golovima Marka Boškovića (dva) i Nikole Marića otišli na 9:6 na nepuna dva minuta pre kraja treće deonice. A, onda je u poslednjih 30 sekundi Gligorijević dao gol iz peterca i igre i ponovo vratio Stari grad u igru, smanjivši na 9:8. U poslednjoj deonici prvo se igralo gol za gol, da bi Kalinić pet minuta pre kraja povisio na 12:10. Do kraja meča obe ekipe su se dobro branile, a pet sekundi pre kraja Šofranac je postavio konačan rezultat.

Stari grad - Vojvodina 11:12 (1:3, 3:2, 4:4, 3:3)

BEOGRAD: Bazen "Milan Gale Muškatirović", gledalaca: 100, sudije: Raković i Prlić (obojica Beograd). Isključenja: Stari grad 10, Vojvodina 11. Peterci: Stari grad 4 (4), Vojvodina 3 (2).

STARI GRAD: Vukadinović, Šofranac 3, Pantelić, Marković 1, Ičagić, Bodiroga, Arsin, Gligorijević 4, Soldatović, Nešić 2, Bolović, Radulović, Sretković, Marjanović.

VOJVODINA: Pajković, Marić 2, Karalić, Janović, Tintor, Baštrica 1, M. Bošković 3, Radovanlija 2, Kalinić 2, Brešćanski 1, L. Bošković, Vujković 1, Slijepčević, Pejić.

G. Malenović

A grupa (1-3)

Partizan - Šabac 11:13, slobodan je Novi Beograd.

1. N. Beograd  2          2          0          29:17   6

2. Šabac        3          2          1          34:34   5

3. Partizan    3          0          3          29:41   1

A grupa (4-6)

Stari grad - Vojvodina 11:12, slobodan je Proleter.

1. Vojvodina  3          2          1          31:29   6

2. Proleter    2          1          1          27:27   4

3. Stari grad 3          1          2          31:33   2

B grupa (1-3)

Radnički – NBG Vukovi 12:7, slobodna je Crvena zvezda.

3. Taš 3          0          0          3          30:43   1

VOJVODINA GOSTUJE U BEOGRADU U SUPERLIGI ZA VATERPOLISTE: Novosađanima uloga favorita

04.11.2023. 12:38 12:42