Superliga: Druga pobeda Vaterpolista Vojvodine

13.11.2021. 19:23 20:12
Izvor: F. Bakić/Vojvodina-Nais

Ostvarili su ono što su želeli vaterpolisti Vojvodine, a to je pobeda nad Nišlijama većom gol-razlikom, do koje su došli slomivši otpor rivala u drugom poluvremenu.

Novosađani su u sedmom kolu Superlige došli do važnih bodova i drugog trijumfa ove sezone, uz jedan remi i četiri poraza.

Nisu, međutim, crveno-beli nagovestili da će se prošetati do pobede nad Naisom, koji do sada nema nijednu. Plan da se dođe do veće razlike nije funkcionisao u prvom poluvremenu, jer su domaći pored tri pogođena peterca, promašili dva, uz još nekoliko zicera, a gosti su čak i poveli na kratko (4:5). Brzo je Voša vratila prednost, a imala je i na golu raspoloženog Gavrilovića.

Sa Radničkim u četvrtfinalu Kupa

Vojvodina će se za plasman na završni turnir Kupa Srbije boriti sa Radničkim u Kragujevcu. Četvrtfinalni susreti na programu su 11. decembra, a ostali parovi su Banjica – Partizan, Šabac – Crvena zvezda i Valis – Novi Beograd.

Nikolov, majstorijom iza leđa, Radanović dva puta, Bursać i Bogdanović redom su pogađali za konačno osetljiviju prednost u trećoj deonici od pet razlike (13:8). U poslednjih osam minuta domaći nisu smanjivali razliku, šta više, samo je rasla i rutinski su završili posao.

Vojvodina - Nais 21:12 (3:2, 4:4, 6:2, 8:4)

NOVI SAD: Bazen Slana bara, gledalaca: 100, sudije: Raković Krstonošić, Raković (Beograd). Isključenja: Vojvodina 10, Nais 15. Peterci: Vojvodina 7 (5).

VOJVODINA: Gavrilović, Marić, Bogdanović 8, Bursać 4, Tintor, Brešćanski 2, Končar, Radovanlija, Rogač 1, Radanović 5, Nikolov 1, Ćetković, Sredojević, Mitrović.

NAIS: I. Lazić, Stamatov, Pošmuga 1, Vulović 2, Đorđević 1, Vujović, Barbarez, Kovačević,ć 1, Milojković, Šilj 5, Pogi, Barbeljuk 1, Tomić, D. Lazić 1.