SRBIJA POBEDILA MAĐARSKU i igraće sa Grčkom za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Kataru

15.02.2024. 13:46 13:54
Izvor: Strahinja Rašović trostruki strelac, foto: Marcel ter Bals/MTB Photo/VSS

Vaterpolisti Srbije pobedili su Mađarsku u razigravanju od 5. do 8. mesta sa 11:10 i igraće sa Grčkom za peto mesto u subotu u 14 časova, koja je savladala Crnu Goru posle peteraca sa 14:13.

Bolje je Srbija ušla u utakmicu od Mađarske, mada je rival prvi stigao do gola. No, to je i sve što su Mađari uradili u prvih osam minuta igre. "Delfini" su igrali aggresivno u odbrani, a odličan je na golu bio i Filipović sa sedam odbrana u prvom delu. Posle 1:0 za rivala usledila je serija od 2:0 za preokret. uspela je Mađarska da dođe do izjednačenja, ali su Strahinja Rašović sa dva gola, iz igrača više i peterca, te Drašović iz peterca odveli Srbiju na 5:2.

U drugoj četvrtini došlo je do pada u igri Srbije, pogotovo u odbrani, pala je i realizacija igrača više. Za to vreme Mađari su podigli nivo igre i uspeli su serijom 3:0 došli do izjednačenja (5:5). Uz to Vogela je na golu zamenio Banjai, koji je bio mnogo efikasniji i zaustavio neke naše šuteve. Dva puta je Srbija uspevala do kraja ovog perioda igre da dođe do nove prednosti, ali su Mđari držali igru u egalu, tako da se na veliki odmor otišlo sa 7:7.

Mnogo bolje su "delfini" igrali u trećoj deonici. Dobro su funkcionisali odbrana i golman Filipović. Imali su Mađari na početku nekoliko prilika da dođu do vođstva, ali su do kraja iskoristili "delfini" i preko Ranđelovića i Vica s igračem više otišli na 9:7. Nažalost odličan šut Strahinje Rašovića završio je u stativi, a onda je zalanki postigao svoj treći gol na utakmici i smanjio na 9:8 pred poslenju deonicu.

Nastavili su Srbi u dobrom ritmu i u početkomčetvrtog perioda i preko Drašovića i Lukića stigli do 11:8. No, onda je usledio novi pad u našoj igri i Mđari su to iskoristili, Janšik i Vigvari doveli su rivala na "minus jedan" (11:10) na dva i po minuta pre kraja meča. Drašović nije iskoristio igrača više, srećom Mađari nisu uspeli to da iskoriste u sledećem napadu, a posle još jednog našeg neiskorišćenog napada Mađari su imali priliku za izjednačenje. Čak su i golmana uveli u napad, ali Filipović je uspeo da zaustavi njihov šut, tako da smo na kraju savladali Mađare i revanširali im se za poraz u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Srbija - Mađarska 11:10 (5:2, 2:5, 2:1, 2:2)

DOHA: bazen u Dohi, gledalaca: 300, sudije: Franulović (Hrvatska) i Spiritosanto (SAD). Igrač više: Srbija 8 (4), Mađarska 12 (3). Peterci: Srbija 2 (2), Mađarska 1 (1).

SRBIJA: Filipović, S. Rašović 3, Ranđelović 1, P. Jakšić 1, Vučinić 1, Drašović 2, N. Jakšić, Vico 1, Lukić 1, V. Rašović, Mitrović, Lazić 1, Gladović.

MAĐARSKA: Vogel, Anđal, Manherc, Vamoš, Nađ 1, Zalanki 3, Fekete, Nemet 1, Varga 2, Janšik 1, Kovač 1, Banjai, Vigvari 1.

G. Malenović

"DELFINI" BEZ POLUFINALA PROMAŠILI DVA PETERCA: Poraženi od Hrvata u četvrtfinalu Svetskog prvenstva

13.02.2024. 18:29 18:33
VIKTOR RAŠOVIĆ: Hrvati su bili bolji

13.02.2024. 19:29 19:32