SP za juniorke u Beogradu: Srbija za 15. mesto

31.08.2018. 09:51 09:53

Vaterpolistkinje Srbije doživele su još jedan poraz na svetskom prvenstvu koje se održava u Beogradu. Naše kadetkinje izgubile su od selekcije Brazila 5:8 (3:1, 1:3, 1:1, 0:3), pa će se danas sa Argentinkama boriti za 15. mesto.

Rival u razigravanju je bio Brazil a ne Uzbekistan jer po pravilima FINA iako je imao lošiju gol razliku Uzbekistan je zbog boljeg rezultata od Brazila prema prvoplasiranom timu u grupi Grčkoj osvojio treću poziciju.

Srbija je dobro počela meč. U sastavu nije bilo povređene Anje Mišković. Kaplarevićka je sa dva gola uz jedan Luke i Novakovićke u trećem minutu druge četvrtine vodila 4:1. I tu je stala. Do kraja utakmice samo jedan gol, uz ponovo lošu realizaciju igrača više. Do kraja druge četvrtine Brazil je izjednačio, treća je protekla sa jednim golom na obe strane a u poslednjoj su protivničke igračice iskoristile lošu igru Srbije i sa tri gola ostvarile pobedu.

SrbijaBrazil 5:8 (3:1, 1:3, 1:1, 0:3)

Sudije: Gransjean i Bartels. Igrač više: Srbija 7 (1), Brazil 10 (3), Peterci: Brazil 1 (1).

SRBIJA: Petrović, Šulc,Milićević 1, Josifović, Avdić, Luka 1, Novaković 1, Kaplarević 2, Ilić, Gašić, Lujić, Travar. Savezni trener: Ivković.

BRAZIL: De Souza, Lopes, Silva, Amaral 2, Leao 4, Batista 1, Silva, Amaral 1, Novakov, Katapani, Silva

SP juniorki u Beogradu: Srpkinje se kasno probudile protiv Kanade

30.08.2018. 12:24 12:27
SP u Beogradu: Srpske juniorke poražene su od Italije

29.08.2018. 13:04 13:08