TURNIR B GRUPE REGIONALNE A1 LIGE: Vukovi lideri na tabeli

23.02.2024. 15:43 15:46
Izvor: Dnevnik.rs

Na bazenu “ Vlaho Bata Orlić” u Beogradu igra se turnir B grupe, ili Istok, Regionalne A1 lige za vaterpoliste u kojoj nastupaju samo srpski klubovi.

Juče i danas su odigrana dva kola, a u subotu je na programu treće.

U prvom kolu su Valis i Vukovi dokazali zašto vode na tabeli. Valjevski Valis je ubedljivo (20:12) pobedio zrenjaninski Proleter. Prve dve četvrtine su bile manje-više izjednačene, u obe je Valis Vega slavio po 5:4. Pobednik je međutim odlučen u trećoj četvrtini koju je ekipa trenera Miloša Sakovića dobila čak 6:1. Prednost 16:9 uoči poslednje četvrtine bila je prevelika za Zrenjanince, posebno što su početkom poslednjih osam minuta Valjevci postigli još dva gola. Kod pobednika se istakao Srđan Baucalo sa  7 pogodaka. Novobeogradski Vukovi su imali još manje milosti prema gradskim rivalima iz Taša. Ostavili su ih na 13 golova minusa (20:7). Prednjačio je s golovima u pobedničkom sastavu Petar Smiljević sa 6 pogodaka.

U drugom kolu Vojvodina je u prvoj četvrtini rešila sve dileme u duelu sa daleko slabijim Tašom. Bilo je 6:1 za Novosađane na kraju 17:12 ( 6:1, 4:6, 2:3, 5:2). U drugoj utakmici Vukovi su ubedljivo slavili protiv Proletera 22:8 (6:2, 4:3, 8:1, 4:2). Ni jednog trenutka Zrenjaninci nisu bili ravnopravan rival.

U subotu igraju: Proleter – Taš (9), Vojvodina – Valis (10.30), Vojvodina – Proleter (18).

Plasman: Vukovi 15, Valis 12, Vojvodina 9, Proleter 6, Taš 0.