Kup Srbije: Novosađani bez polufinala

08.12.2018. 20:34 20:37
Izvor: Dnevnik (F. Bakić)

Vaterpolisti Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Kupa Srbije pošto su na Slanoj bari izgubili od Partizana 7:10 (2:2, 0:3, 2:1, 3:4).

Vojvodina - Partizan 7:10 (2:2, 0:3, 2:1, 3:4)

NOVI SAD: Bazen Slana bara, gledalaca: 150, sudije: Raković, Golijanin (Beograd).  Peterci: Vojvodina 3 (1), Partizan 1 (0). Igrač više: Vojvodina 10 (4), Partizan 7 (4). Dva igrača više: Vojvodina 1 (0).

VOJVODINA: Filipović (11 odbrana), Šiman 1, Marinković, Abela, Tintor 1, Vasin 1, Prekogačić 1, Ćatović 1, Ranđić 2, Tubić, Petković, Arnuš, Ristić, Radulović. Trener: Bilić.

PARTIZAN: Vlahović (9 odbrana), Andrin 1, Kasum, Korolija 2, Nešić, Tomić 1, Adžić 2, Andrejević 1, Barać, Radanović 2, Radonjić 1, Gbadamasi, Bulajić, Mitrović. Trener: Ćirić.

Novosađani su, kao i prošle sezone, ostali bez završnog turnira. Parirali su domaćini crno- belima na početku, ali su gosti u drugoj četvrtini serijom 3:0 prelomili meč i napravili sigurnu prednost koju su čuvali do kraja.

Imala je Vojvodina šanse da dođe do prednosti u prvoj četvrtini, ali nije koristila igrača više, a jednom čak i dvojicu. Golovima Prekogačića i Šimana vodila je 2:1, ali je u poslednjim sekundama Ayić izjednačio.

Nisu uspevali u nastavku domaći da nađu načina da zatresu mrežu raspoloženog Vlahovića. Svaki napad se završavao promašajem, ili je zaustavljen čvrstom odbranom Beograđana. Gosti su sa dva gola Radanovića i pogotkom Korolije na poluvreme otišli sa prednošču od 5:2. Golman Novosađana Radoslav Filipović odličnim intervencijama i odbranjenim petercem sprečio je i veće vođstvo gostiju.

Vasin je konačno prekinuo Vošin post i smanjio je na 5:3, ali je odmah uzvratio Tomić. Kapiten crveno- belih Ranđić iskupio se za promašen penal sa početka treće četvrtine i u drugoj prilici je bio precizan pa je Vojvodina smanjila zaostatak na dva gola 6:4 pred ulazak u poslednjih osam minuta. Nisu se snašli domaćini u duelima sa boljom ekipom Partizana, koja je sigurnom igrom i sa još četiri gola zapečatila pobedu.