EP Barselona: Pobeda delfina protiv Rusije

18.07.2018. 19:41 09:31
Izvor: Vaterpolo savez Srbije

Vaterpolisti Srbije zabeležili su drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Barseloni gde brane titulu. Savladana je Rusija sa 11:9.

“Delfini” su izbili na prvo mesto u grupi i nalaze se na korak od četvrtfinala. Za razliku od meča sa Rumunijom kada su lako došli do trijumfa, protiv Rusije u derbiju grupe, izabranici Dejana Savića imali su nešto teži posao. Posle izjednačenog prvog poluvremena “Delfini” su tek u nastavku dodali gas i uspeli da se rezultatski “odlepe”, ali su Rusi pretili do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Srbija je nastavila pobednički niz protiv Rusije, jer je od kada se osamostalila slavila u svih 19 međusobnih duela. Naš centar Duško Pijetlović pozvao je na oprez u meču protiv Rusa, što je bilo sasvim opravdano jer je posle prvih osam minuta igre bilo 3:2 za “Delfine”. Preko lepih asistencija Ćuka i Prlainovića, poentirali su Filipović i Pijetlović za 2:0. Smanjio je Andrjukov, da bi Ćuk iskoristio igrača više (3:1). Da će svaki naš propust gledati da iskoriste, Rusi su pokazali kada je iz kontra napada Andrjukov drugi put bio precizan.

U nastavku je Rusija imala odgovor na svaki naš pogodak i tako dolazila do izjednačenja. Razorni šut Mandića ipak nije mogao da odbrani ruski čuvar mreže, pa su vaterpolisti Srbije na poluvreme otišli sa golom prednosti – 6:5. Posle odmora “Delfini” nisu ništa prepuštali slučaju i vrlo brzo su Prlainović, Mitrović i Mandić kreirali plus četiri gola – 9:5. U poslednju četvrtinu Srbija je ušla uz vođstvo od 9:6. U pravom trenutku je prvi pogodak na debiju za reprezentaciju postigao Vico i doneo našima 10:7, a ubrzo se u strelce upisao i Jakšić (11:8). Nagajev je pogodio za konačnih 11:9.

Vaterpolisti Srbije sutra će odigrati poslednji meč u grupi protiv Slovačke, koji je na programu od 11 časova.

K. B.

Srbija – Rusija 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3)

BARSELONA: Bazen Pikornel, gledalaca: 200. Sudije: Korizna (Poljska), Mersije (Francuska).

SRBIJA: Pijetlović G, Mandić 2, Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, Pijetlović D. 1, Vico 1, Aleksić, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović 2, Mitrović S. 1, Mitrović B. Selektor: Savić.

RUSIJA: Fedotov, Sučkov, Andrjukov 2, Derevijankin 1, Kopsev, Harkov 2, Merkulov 1, Nagajev 2, Bičkov 1, Holod, Lisunov, Šepeljev, Stasenko. Selektor: Jevstignjejev.