OLGA DANILOVIĆ PORAŽENA U POLUFINALU VTA turnira u Jašiju

25.07.2024. 19:36 19:37
Izvor: Youtube Printscreen

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u finale VTA turnira u Jašiju, pošto je danas u polufinalu poražena od Ruskinje Mire Andrejeve rezultatom 3:6, 6:3, 7:6 (7:1).

Meč je trajao dva sata i 39 minuta. Andrejeva je 32. teniserka sveta, dok je Danilović 148. igračica na WTA listi.

Danilović je u prvom setu povela 4:0. Andrejeva je vratila jedan brejk, Srpska teniserka je do kraja seta uspela da sačuva svoj servis.

Andrejeva je u drugom setu napravila dva brejka što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Obe teniserke su u trećem setu razmenile po tri brejka.

Danilović je pri rezultatu 5:3 propustila dve meč lopte, a Andrejeva je bila bolja u taj-brejku rezultatom 7:1 i tako došla do pobede.

Andrejeva će u finalu igrati protiv pobednice drugog polufinala između Ruskinje Eline Avanesjan i Francuskinje Kloe Pake.