HAMAD MEĐEDOVIĆ I NOVAK ĐOKOVIĆ DOBILI BITKU NERAVA u dublu i ostavili Srbiju među elitom, POVREDIO SE LAJOVIĆ

15.09.2024. 16:02 18:05
medjedovic i djokovic
Izvor: TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Dejvis kup reprezentacija Srbije savladala je Grčku (3:1) u mečevima za popunu Svetske grupe I tog takmičenja.

Posle pobeda Miomira Kecmanovića i Novaka Đokovića u singlu prvog dana, na red je došao srpski dubl koji je imao zadatak da već posle uvodna tri meča i reši pitanje pobednika.

Hamad Međedović i Novak Đoković su to uspeli, savladavši u tri seta (2:1) grčki dubl koji su činili Petros Cicipas i Aristotelis Tanos koji je u poslednjem trenutku zamenio Demetrisa Azoidesa.

Posle više od dva sata igre po setovima je bilo 6:3, 3:6, 6:3 za srpski dubl. Grčki teniseri su napravili brejk već na startu prvog seta na servis Međedovića. Grci su potom na svoj servis potvrdili brejk za 2:0.  Grčka je zatim povela 3:1, ali su srpski teniseri uspeli da naprave preokret i da serijom od 3:0 stignu do 4:3. Srpski teniseri su zatim napravili još jedan brejk, a onda su na servis Međedovića stigli do 6:3 i 1:0 u setovima.

U drugom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Srpski teniseri su u sedmom gemu imali 0:30 na servis Cicipasa, koji je na kraju uspeo da osvoji gem i svom timu donese vođstvo od 4:3. Grčki teniseri su potom napravili brejk, a onda su na servis Tanosa uspeli da ovaj deo meča dobiju rezultatom 6:3.

Pobednik meča odlučen je u trećem setu. Teniseri Srbije su poveli 1:0 na startu trećeg seta na servis Međedovića. Srpski teniseri su imali četiri brejk lopte u četvrtom gemu pri vođstvu od 2:1, ali su Grci uspeli da izjednače na 2:2.  Srbija je u šestom gemu imala tri vezane brejk-lopte pri vođstvu od 3:2, ali su grčki teniseri izjednačili na 3:3. Srpski teniseri su potom poveli 4:3, a onda su stigli do brejka i 5:3. Međedović je potom sigurnim servisima doneo pobedu Srbiji.

Srpski teniseri su imali veliku podršku navijača u hali "Aleksandar Nikolić".

Prema ranijem rasporedu Đoković je trebalo da igra protiv Aristotelisa Tanosa, ali će ga zameniti Dušan Lajović, dok je Miomir Kecmanović trebalo da igra sa Janisom Ksilasom.

Ali, Dušan Lajović se povredio tokom meča i morao je da ga preda, a onda je odlučeno da se poslednji dule ne igra. Lajović je predao zbog povrede meč Grku Demetrisu Azoidesu pri rezultatu 6:1, 2:3.

dusan lajovic

Lajović do brejka došao veoma rano, već u drugom gemu, a onda je pri vođstvu 4:1 uspeo da dođe do drugog brejka.

Tada je posle drame i maratonskog djusa uspeo da dobije Azoidesa na razliku, da slomi otpor grčkog igrača i dođe do drugog brejka, a potom i da na svom servisu osvoji prvi set nakon zaostatka od 0:40 i osvojenih pet poena zaredom, pa je do prednosti od 1-0 došao rezultatom 6:1.

Na startu drugog seta, pri vođstvu Azoidesa od 3:2 u gemovima, Lajović je pao i povredio skočni zglob desne noge zbog čega nije mogao da nastavi meč i predao je Grku.

Izvor:
Dnevnik
TENISERI SRBIJE VODE PROTIV GRČKE 2:0: Đoković ubedljivo pobedio Ksilasa za 45 minuta