Gštad: Đere u polufinalu

23.07.2021. 19:28 19:30

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u polufinale ATP turnira Serije 250 u Gštadu pošto je pobedio Francuza Artura Rinderkneša sa 2:1 (6:4, 6:7 (5:7), 6:4) u setovima.

Meč je trajao dva sata i 39 minuta.

Prvi set bio je naizvestan mada je srpski teniser napravio brejk već u 3. gemu. Potom je potvrdio brejk ali je teškom mukom do kraja seta koristio svoj servis, protivnik je igrao veoma dobro. Na kraju ipak 6:4 za Đera.

Drugi set je bio izjednačen, igrači sigurni na servisima i otišlo se u tajbrejk. Đere je dobro počeo, ali je Francuz preokrenuo i iskoristio treću set loptu za 5:7.

I u trećem setu bila je velika borba za svaki poen. Đere je izdržao sve napade Francuza i iznenadio ga u 10. gemu. Napravio je brejk na 3. meč loptu za 6:4.

U polufinalu će se sastati takođe sa Francuzom 155. na ATP listi Hugom Gastonom.