Đoković posle drame u finalu Sinsinatija, rival Raonić

29.08.2020. 00:31 00:34
Izvor: Tanjug (AP Photo/Frank Franklin II)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Sinsinatija pobedom protiv Roberta Bautiste-Aguta nakon preokreta i tri odigrana seta. Na kraju je Đoković slavio rezultatom 4:6, 6:4, 7:6.

Đoković je Aguta savladao prvi put na betonu još od 2015. i u subotu će imati priliku da se bori za 35. Masters, a 80. Titulu u karijeri. Protivnik će mu biti Miloš Raonić, koji je nešto ranije eliminisao Stefanosa Cicipasa sa 2:0. Ukoliko pobedi Raonića, postaće prvi igrač koji je bar dva puta osvajao titulu na svim Masters 1000 turnirima.

Prvi je do brejka u prvom setu došao Bautista-Agut, ali je Đoković odmah uzvratio istom merom. Kada je Španac napravio novi brejk, sa druge strane mreže nije bilo odgovora. Bautista-Agut igrao je borbeno, precizno, strpljivo i uz to je koristio sve Novakove greške. Na kraju je uzeo prvi set rezultatom 6:4, nakon 42 minuta borbe. Đokovića je uz to mučio i vrat i neka vrsta stomačnog bola. Popio je lekove, imao medicinski tajm-aut i dobijao kratke masaže sve vreme tokom drugog seta.

Malo je pao procenat servisa kod Bautiste-Aguta u drugom setu, Đoković je uspeo da dođe do brejka, a onda i da isti potvrdi i da odoleva sve do 4:2 kada je Bautista-Agut uspeo da vrati brejk. Đoković je u osmom gemu delovao umorno i dekoncentrisano i Španac se u potpunosti vratio u set. Pri rezultatu 5:4 za Đokovića, napravljena je petominutna pauza jer je počela da pada kiša i morao je da bude zatvoren krov. Čini se da je Đokoviću prijala ta mini pauza više nego Bautisti-Agutu i Novak je uspeo da uvede meč u treći set osvojivši drugi rezultatom 6:4.

Nakon otvaranja trećeg seta, Bautista-Agut je taj koji je prvi došao do brejka nakon velike borbe i najdužeg gema u već dugom i teškom meču za oba igrača. Igrao se brejk za brejk, pa brejk prednosti do koga je Đoković došao iako je bio vidno umoran. Imao je priliku Đoković da novim brejkom završi posao, ali Bautista-Agut se nije dao iako je i njega stizao napor. Naterao je Đokovića da servira za pobedu, došao je do tri vezane brejk lopte i apsolutno okrenuo stvari u svoju korist. Od 2:5 došao je do prilike da servira za meč. O čvrstim živcima govori i to da je u tom gemu odservirao tek drugi as u meču, ali Novak je došao do brejk lopte i uveo sve u tajbrejk u kome su se nizale greške španskog igrača i pokazala se još jednom mentalna snaga Novaka Đokovića.

Finale je na programu u subotu od 19 časova.