ĐOKOVIĆ U FINALU MASTERSA U ŠANGAJU Za 100. titulu Nole će igrati protiv Sinera

12.10.2024. 15:13 15:18
s

ŠANGAJ: Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Masters turnira u Šangaju, pošto je danas u polufinalu pobedio Amerikanca Tejlora Frica rezultatom 6:4, 7:6 (8:6).

Meč je trajao jedan sat i 55 minuta. Đoković je četvrti teniser sveta, dok je Fric sedmi na ATP listi. Ovo je bio 10. duel dva tenisera i 10. pobeda za Đokovića.

Srpski teniser će se sutra u finalu protiv Janika Sinera boriti za 100. titulu u karijeri. Italijan je ranije danas pobedio Čeha Tomaša Mahača rezultatom 6:4, 7:5.

Đoković je u prvom gemu prvog seta propustio tri brejk lopte. Potom se igralo gem za gem. Srpski teniser je u petom gemu iskoristio drugu brejk loptu i poveo 3:2.

Fric je u sedmom gemu spasio brejk loptu. Đoković je do kraja prvog seta sačuvao servis i poveo 1:0.

Srpski teniser je u petom gemu trećeg seta propustio tri brejk lopte. Fric je u osmom gemu imao dve prilike za brejk, ali je Đoković uspeo da sačuva servis.

Drugi teniser sveta je u pauzi posle 11. gema zatražio medicinsku pomoć zbog bola u levom kuku.

Đoković je u taj-brejku bio bolji rezultatom 8:6, iako je Fric prethodno imao set loptu.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.