Sastav neizvestan zbog povreda
Odbojkaši Srbije u ponedeljak putuju u Krakov na završni turnir Svetske lige na kojem pored naše selekcije i domaćina Poljske učestvuju
Brazil, Francuska, Italija i SAD. “Orlovi” su u grupi s Poljskom i Francuskom, a dve najbolje ekipe izboriće plasman u polufinale.
Trenutno najveći problem za selektora Nikolu Grbića je sastav koji će ići u Krakov zbog mnogobrojnih sitnijih povreda. Sigurno je da na finalnom turniru neće nastupiti Aleksandar Atanasijević, a roviti Miloš Nikić i Nikola Jovović čine sve što je u njihovoj moći kako bi što spremniji dočekali najvažniji turnir za našu reprezentaciju ovog leta.
- Bićemo oslabljeni, to je sigurno, a tačno stanje rovitih igrača znaćemo pred put. Sve vreme koje smo proveli u Beogradu iskoristili smo za jak rad i nadam se da ćemo u istom ritmu nastaviti u Poljskoj sve dok ne izađemo na teren s domaćinom, u četvrtak. Za sada razmišljamo samo o prvoj utakmici s Poljacima, a Francuzima ćemo se okrenuti kada za to dođe vreme – rekao je Grbić.
Kapiten Dragan Stanković dobiće još jednu šansu da podigne pobednički pehar Svetske lige koji naši momci nikada nisu osvojili.- Mislim da je veliki uspeh to što smo drugu godinu uzastopno prošli na finalni turnir Svetske lige. Iako obe ekipe iz naše grupe očekuju Olimpijske igre, Poljaci će kao domaćini imati najveće ambicije, a Francuzi u poslednjih nekoliko godina igraju najlepšu odbojku.
Najbitnije je da razmišljamo samo o našoj igri, što smo činili i u grupnoj fazi. Ulazak u polufinale bio bi veliki podstrek da se okitimo nekom od medalja – rekao je Stanković.U zavisnosti od zdravstvenoh stanja Nikića, od Marka Ivovića se očekuje da bude nosilac igre na prijemu servisa.
- Odlično su nam poznati rivali, kao i poljska publika. Krakov i svi protivnici su nam veliki izazov, a drugima će ovaj turnir biti generalna proba pred Olimpijske igre. Napravili smo dobar rezultat, od početka priprema kvalitetno smo radili i i nadam se da ćemo u istom sastavu, u klojem smo počeli, završiti Svetsku ligu. Ubeđen sam do plasmana u polufinale, imamo za to adute - istakao je Ivović.
M. Ristić
Program finalnog turnira
K grupa
Sreda
Poljska – Francuska (20.30)
Četvrtak
Srbija – Poljska (20.30)
Petak
Srbija – Francuska (17.30)
J grupa
Sreda
Brazil – Italija (17.30)
Četvrtak
SAD – Italija (17.30)
Petak
Brazil – SAD (20.30)
Polufinale
Subota
J 1 – K 2 (17.30)
K 1 – J 2 (20.30)
Nedelja
Meč za treće mesto (17.30)
Finale (20.30)