(UŽIVO) REVANŠ MEČ BARAŽA KVALIFIKACIJA ZA SP: Srbija pobedila Španiju sa 25:22, ali to nije bilo dovoljno za plasman na planetarnu smotru

12.05.2024. 16:39 18:53
Izvor: F. Bakić

Rukometši Srbije pobedili su Španiju sa 25:22 u drugoj utakmici baraža u novosadskom Spensu, ali to nije bilo dovoljno da se plasiraju na Svetsko prvenstvo, jar su u prvoj utakmici izgubili sa četiri razlike, pa je Španija otišla na Svetsko prvenstvo

Kraj utakmice.

59. minut: Sedmerac za Srbiju, pogodio je Ilić za 25:22. Srbija ima igrača više, isključen je Danijel Dušenbajev. Španci odlučili da igraju bez golmana posle tajm-auta. Milosavljev brani, ali u poslednjem napadu Srbija nije uspela da dođe do ukupnog poravnanja i sedmeraca. De Vargas je odbranio šut Kosa i ostalo je 25:22. Španija je otišla na Svetsko prvenstvo.

58. minut: Španci i dalje na "minus dva" - 24:22. Još dva minuta nade za Srbiju.

56. minut: Španija opet na "minus dva" Sole je pogodio za 23:21.

54. minut: Srbija vratila na "plus četiri", strelac Orbović za 23:19. No, na drugoj strani vraća Gvardiola za 23:20.

51. minut: Španija prvi put na utakmici dolazi na "minus tri" - 21:18, a o onda i na "minus dva" 21:19. Španci sve opasniji, za razliku od naših rukometaša, koji su znatno bolji i opasniji bili u prvom poluvremenu.

48. minut: Španci su smanjili prednost Srbije na 21:17. Korales je počeo sve bolje da brani na golu Španije.Imala je Srbija veliku prednost, ali su Aleks Dušebajev i Danijel Fernandez smanjili prednost na četiri gola.

46. minut: Ilić je ovoga puta bio precizan sa sedmerca i opet je doneo šest golova prednosti. Španija je u nokdaunu, održava se kontakt igrom i prekidima.

43. minut: Kukić dovodi Srbiju na 19:14, a samo minut kasnije Ilić golom donosi Srbiji prvi put na utakmici "plus šest" - 20:14.

37. minut: Prvi su do gola došli Španci i smanjili na 15:12. Srbija ima igrača manje. Pešlambeg se revanširao, a onda iz kontre Đukić za 17:12. Nažalkost tom prilikom se i povredio. Na drugoj strani sedmerac i gol za Španiju za 17:13.

36. minut: Nema pogodaka na početku drugog dela, na videlu su čvrste odbrane na obe strane.

Kraj prvog poluvremena

27. minut: Jovanović iz sedemerca za 15:10. Ali odmah vraćaju Španci preko Fernandeza za 15:11. Dobra igra našeg tima u prvom poluvremenu.

23. minut: Ilić pogađa iz sedmerca za 12:7. Bo odmah uzvraćaju Španci i smanjuju na 12:8. Španci sada lakše dolaze do našeg gola.

19. minut: Srbija iz sedmerca pogađa za 10:6, a ima i igrača više. Kolaković u prazan gol za 11:6."Orlovi" su na brzu špansku igru odgovorili istom merom i izašli kao efikasniji tim.

17. minut: Kukić je odveo Srbiju na 9:4. Makeda smanjuje na 9:5. On i Dušenbajev održavaju Špance u životu.

13. minut: Srbija vodi sa 7:2. Milosavljev i dalje odličan, skinuo je već dva zicera u poslednje dve odbrane.

10. minut: Kos je odveo Srbiju na 5:1 u 10. minutu, što je nateralo selektora Španije Riberu da traži tajm-aut.

8. minut: Srbija je otišla na 4:1.Pri tom je odličan na golu Srbije Milosavljev u prvih osam minuta, dobra je i odbrana tima. Odličan početak Srbije.

4. minut: Prva četiri minuta meča pripala su Srbiji koja je povela sa 2:0.

Selektor Boris Rojević i njegovi puleni su obećali da će na terenu dati i preko maksimuma u želji da izbore odlazak na planetarnu smotru najboljih.

U prvom meču odigranom u sredu Španija je pobedila rezultatom 32:28. Našim reprezentativcima sada je potrebna pobeda sa pet golova više, a u slučaju trijumfa sa četiri gola razlike pristupiće se izvođenju sedmeraca.

Pobednik baraža će na Svetsko prvenstvo koje se igra se naredne godine, od 14. januara do 2. februara, u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj.

BORIS ROJEVIĆ PRED REVANŠ KVALIFIKACIJA SP SA ŠPANCIMA: Garantujemo da ćemo dati na terenu i više od maksimuma

10.05.2024. 17:42 17:48
RUKOMETAŠI SRBIJE PRUŽILI SNAŽAN OTPOR ŠPANIJI: „Furija" nije nesavladiva, sledi spektakl u Novom Sadu

08.05.2024. 21:03 23:44