SVESRPSKI KUP ZA RUKOMETAŠICE: Jagodinke šampionke, Anđušić presudila Banjalučankama.

24.12.2023. 16:37 18:27
Izvor: RSS

Rukometašice Jagodine osvojile su Svesrpski kup pobedom nad Borcem iz Banjaluke sa 27:26. Heroj Jagodinki bila je Milica Anđušić koja je pogotkom u poslednjim sekundama rešila pitanje pobednika.

Jagodinke su solidno krenule i prve su došle do prednosti, ali je Borac imao spreman odgovor i brzo je anulirao prednost protivnika. Obe ekipe su igrale borbeno, a u prvom poluvremenu nešto konkretnije su bile Banjalučanke koje su vodile većim delom i odigrale su veoma dobro u fazi odbrane protiv srpskog šampiona. Nakon 30 minuta rezultat je bio nerešen 12:12 što je nagovestilo sjajan nastavak susreta.

Usledio je fenomelano drugo poluvreme. Rukometašice obe ekipe su ,,ginule" za svaku loptu i igrale na veoma visokom nivou. Ponovo je, kao na startu susreta Jagodina igrala konkretnije i pred poslednjih 15 minuta imala je tri gola prednosti, ali su se ponovo trgle Banjalučanke, smanjile zaostatak i učinile završnicu zanimljivijom. U odlučujućim momentima Jagodinke su bile smirene, lako su dolazile do pogodaka dok su igračice Borca do pogodaka stizale ili uz podignutu ruku sudija ili sa linije sedam metara. U poslednjim sekundama lopta je bila u posedu Jagodine, brzo je stigla na krilo gde je bila Milica Anđušić i golom je donela Jagodini trofej namenjenom osvajaču Svesrpkog kupa.