Superliga za rukometašice: Neumoljive Nišlijke

03.04.2021. 19:57 19:58
Izvor: pixabay.com

Rukometašice Naise, trenutni lider Superlige, prema očekivanju lako su slavile protiv Vojvodine u Novom Sadu.

Istina, znalo se da su Nišlijke kvalitetnije ali ne i da će pobediti toliko ubedljivo, sa čak 25 golova prednosti.

Samo u prvih petnaestak minuta domaćin je pružio koliko-toliko otpor, da bi potom izabranice Ljubomira Obradovića potpuno zagospodarili terenom, uzele sve konce igre u svoje ruke. Na ruke su im išle i neshvatljive tehničke greške domaćina, kao i ispuštene lopte posle lepo osmišljenih napada. Možda bi prednost Nišlijki već u prvom poluvremenu bila veća da na golu Vojvodine nije blistala Nevena Radojčić.

Svu nemoć i nonšalantnu igru rukometašice Vojvodine pokazale su u drugom poluvremenu kada su gošće za 15. minuta napravili seriju 16:1, postigavši 15 uzastopnih golova. U tim trenucima nerešiva enigma za domaćina bila je kreator igre Naise Marija Filipović, koja je čak 13 puta zastresla Vojvodininu mrežu. Bila je ovo prilika da treneri obe ekipe razigraju i ostale igračice, Zečević za sledeću utakmicu sa Mladim radnikom, a Obradović za predstojeći plej-of i borbu za titulu.

Vojvodina - Naisa 21:46 (13:20)

NOVI SAD: SC Slana bara, sudije: Musić i Đurašinović (Vrbas). Sedmerci: Vojvodina 1 (1), Naisa 3 (2), isključenja: Vojvodina 2, Naisa 4 minuta.

VOJVODINA: Guteša (1 odbrana), Vulić 3, Čalušević 2, Žarković 3 (1), Lovrić 2, Đukić, Knežev, A. Lazić 1, Ivošević (1 odbrana), Rnić 2, Veličković 2, E. Lazić 3, Radojčić (12 odbrana), Zečević 3, Uzelac.

NAISA: Čogurić, T. Petković, Radović 3, Stojanovska 2, Mi. Petković (11 odbrana), Ma. Petković 4, Ivanović, Stankovski 1, Stamenković 3, Nikolić 3, Filipović 13 (1), Rajković 1, Simatović 6, Sukur 3, Tasić 2, Gakidova 5 (1).