Superliga za rukometašice: Boranke bolje od Vojvodine

17.03.2019. 00:04 00:08
Izvor: pixabay.com

Rukometašice Bora istom merom uzvratile su igračicama Vojvodine pobedivši ih na njihovom terenu. Donekle je to bilo i za očekivati pošto su sastav treneru Vojvodine Đuri Tojagiću kreirale povrede, pa su se na klupi našle i igračice iz juniorskog pogona.

Gošće iz Bora su od početka susreta kontrolisale situaciju na terenu, imajući prednost do šest golova, a delovale su eksplozivnije, borbenije i motivisanije, sa jasnom vizijom šta da urade u svakom napadu.

S druge strane, kombinovani sastav Vojvodine prilično je grešio, igrao sporije, neinventivno i neborbeno, posebno u odbrani.

Tojagićeve izabranice su u dva navrata došle u situaciju da preokrenu rezultat. U prvom poluvremenu su to donekle uspele (9:8), dok u drugom, zahvaljujući golmanki Nevenki Radojčić primakle su se na dva gola razlike (21:23), ali stare boljke učinile su da na tome i ostanu.

J. Galić

Vojvodina - Bor RTB 22:24 (11:13)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 100, sudije: Popov (Mokrin) i Ristić (Kikinda). Sedmerci: Vojvodina 3 (2), a Bor 5 (3). Isključenja: Vojvodina 6, a Bor  2 minuta.

VOJVODINA: Guteša, Miletić, Veličković, Čaušević 6, M. Lovrić, Golušin 4, Pekić 1, N. Lovrić 5 (2), Berak 3, Radojčić (14 odbrana, 2 sedmerca), Dmitrović 3, Jerkić, Ćazić, Mikušak, Novosel.

BOR RTB: Mitić (11 odbrana), Bakša 7 (1), Petrović, Lilić, Bogdanović, Petrović, Majkić, Simonović 5, Malenović 2, Sujić 4, Ilić, Đurović 6 (2), Todorović, Nikolić, Stojković.