SUPERLIGA SRBIJE ZA RUKOMETAŠE: Novosađani lako sa Zrenjanincima

01.03.2024. 19:33 19:40
Izvor: SRL

Rukometaši Vojvodine savladali su Proleter sa 38:27 u 18. kolu Superlige Srbije. Domaćin je bila Vojvodina iako se igralo u Zrenjaninu zbog zamene domaćinstva. U prvom ovosezonskom okršaju igralo se u SC Slana bara.

Novosađani su silovito startovali i sa brza tri gola nagovestili da će se Zrenjaninci loše provesti. Ipak Proleter je, potpuno neočekivano uzvratio istom merom i poravnao rezultat najviše zahvaljujući dvojici Nikola, Laziću i Sekuliću. Sredinom prvog dela Voša je uspešno održavala prednost od dva gola, a u tom period istakli su se nekadašnji igrači Dinama Stefan Sunajko i Milan Golubović. Ubrzo se raspucao slovenački internacionalac Gregor Ocvirk nastavivši tamo gde je stao protiv Flenzburga, pa su novosadski crveno-beli imali šest golova više nakon 20 minuta igre (12:6).

U nastavku susreta došlo je do očekivanog scenarija. Novosađani su se rastrčali i kontrama razbili odbranu Zrenjaninaca. Nakon 40 minuta igre bilo je jasno da će Vojvodina upisati novu, 17. pobedu u Superligi Srbije. Zbog sigurnog vođstva strateg Vojvodine, novi selektor rukometaša Srbije Boris Rojević imao je slobodu da podeli minutažu, pruži šansu mladim snagama i tako odmori prvotimce za meč veka sa Kadetenom u Ligi Evrope koji se igra u utorak u 20.45 sati. Pohvalu su svakako zaslužili i Zrenjaninci koji se nisu predavali i borili su se do poslednjeg sekunda.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Proleter 38:27 (18:12)

ZRENJANIN: Kristalna dvorana, gledalaca: 150. Sudije: Sando Kovačević i Jakovljević. Sedmerci: Vojvodina 4 (3), Proleter 5 (2). Vojvodina 12, Proleter 2 minuta.

VOJVODINA: Lučin (4 odbrane), Ocvirk 10 (3), Vukovljak, Ratković 4, Trnavac (8 odbrana, 3 sedmerca), Milenković, Sunajko 4, Pušica, Rađenović, Pešić 6, Đ. Draško 6, Tomić, Borojević 4, Đorđić 1, Golubović 3, Puhovski.

PROLETER: Ćorović, Bukvić 1, Melava, Đurašković 1, Kečkeš, Ilić 1, Lazić 5 (2), Radosavljević, Sekulić 5, Meseldžija 1, Knežević 8, Breti (3 odbrane), Kovačević, Milošević 2, Došen 1, Živković.