SUPERLIGA RUKOMETAŠA – PLEJ–OF: Novosađani slavili u derbiju

18.05.2018. 22:55 22:59
Izvor: RK Vojvodina

Rukometaši Vojvodine nastavili su pobednički niz i do nova dva boda došli su pošto su ubedljivo slavili u derbiju protiv Dinama.

Novosađani su kada je bilo najbitnije uspeli da trijumfuju nad Pančevcima, koji su i dalje ove sezone bolji u međusobnim duelima – 3:2.

Vojvodina se i te kako revanširala Dinamu za poraz u drugom kolu doigravanja gde su domaćini u Strelištu upisali pobedu rezultatom 28:24. Aktuelni šampion ništa nije prepuštao slučaju i od početka je stavio do znanja da samo trijumf dolazi u obzir. Raspucali su se Ratković i Stanković i doneli Vojvodini prednost od 7:2.

Da drugi put reaguje tajm–autom trener gostiju pobrinuo se odlični golman domaćih Verkić, koji se upisao u strelce, jer je preko celog terena poslao loptu iza leđa Radovanovića za plus šest. Trgli su se Pančevci i počeli da pogađaju mrežu Novosađana, ali do kraja prvog poluvremena nisu uspeli ozbiljnije da priprete domaćinu. Približili su se na četiri gola zaostatka (12:8) ali su posle tajm–auta Rojevića igrači Vojvodina uzvratili i došli do tada najveće prednosti od sedam golova – 15:8. Do odmora su gosti uspeli još dva puta da zatresu mrežu za 15:10.

Uz Verkića, koji je bio na visini zadatka, raspoloženog Nadovezu i Grozdanića Vojvodina je u nastavku došla do prednosti od deset razlike i ime pobednika nije se dovodilo u pitanje do poslednjeg sudijskog zvižduka. Aktuelni šampion se ovim trijumfom učvrstio na drugoj poziciji na tabeli sa samo bodom zaostatka za vodećim Železničarom.

K.B.

Vojvodina – Dinamo 28:22 (15:10 )

NOVI SAD:Hala Slana bara. Gledalaca: 300. Sudije: Boričić (Grocka), Marković (Železnik). Sedmerci: Vojvodina 3 (3), Dinamo 6 (4). Isključenja: Vojvodina 6, Dinamo 6 minuta.

VOJVODINA: Simović 1, Čagalj, Milašević, Perović, Stojanović, Nadoveza 7, Vučković 2, Ratković 3, Trifković 4, Tomić, Stanković 4, Nikolić 1, Verkić 1 (20 odbrana), Bojanić, Grozdanić 5 (3), Radović.

DINAMO: Žujović 1, Dimitrijević 5 (3), Bunjevčević 3, Radanović, Stojanović 3 (1), Elezović, Jelić, Mirković, Pralica, Petrović, Distol 2, Barudžić 2, Slavuljica 2, Radovanović (7 odbrana), Banduka 3, Šaponjić 1.

Superliga za rukometaše: Vojvodina u derbiju dočekuje Dinamo

17.05.2018. 18:59 19:23