Superliga: Hodik se aktivirao i briljirao

29.03.2019. 11:32 11:37

Golman veteran Šandor Hodik (54), nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i Makedonije i član pojedinih poznatih domaćih i evropskih klubova, nakon višegodišnje pauze ponovo se aktivirao i stao na gol Kikinđana  briljirao.

Iako .je zašao u šestu deceniju života na kraju meča poneo je epitet najboljeg aktera i na dar dobio  dobio majicu.

Meč između ova dva tima nije imao nikakvog takmičarskog značaja. Do kraja prvenstva preostalo je samo jedno kolo. Kikinđani će igrati u plej-kupu dok će tim iz Kostolca igrati u plej-autu. Gosti su do 20. minuta prvog dela imali vođstvo od 11:9 da bi ulaskom golmana Hodika domaćin uspeo, nakon njegovih dobrih  intervencija, da preokrene rezultat.

I u nastavku igre Kikinđani su bili daleko bolja ekipa da ispred mreže gostiju nije bio odličan golman Miloš Vuković rezultat bi bio ubedljiviji nego na kraju susreta - 33:27.

M. Sekulić

Kikinda Grindeks - Rudar (K) 33:27 (17:14)

KIKINDA: Hala SC “Jezero”, gledalaca 700, sudije: M. Sekulić i V. Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Kikinda Grindeks 2 (0), a Rudar 1 (1). Isključenja: Kikinda Grindeks 10, a Rudar 2 minuta.

KIKINDA GRINDEKS: Hodik (5 odbrana), Trninić 8, Dukatarov, Lisica 6, Golić 3, Blažić 1, Kenjalo 2, Kurteš 2, Delibašić 1, Miškov (8 odbrana), Gamber 1, Vrgović 4, Trumbetaš 4, Rogljačin (3 odbrane), Mirić 1.

RUDAR: Vuković (2 sedmerca, 12 odbrana), Avramović, Tatari 1, Dragutinović 9 (1), Tica 3, Jovanović 4, Murina 1, Despotović, Đorđević, Milošević 1, Nedeljkov 6, Božić 2, Merdović.

Dinamo – Mokra Gora                31:30

Spartak – Partizan                   24:27

Kikinda – Rudar                         33:27

Šamot - Obilić                          26:21

Sloga – Crvena. zvezda               22:30

Metaloplastika – Novi Pazar     38:33

1. Dinamo          21     20     0      1      652:514     40

2. M-plastika    21     17     1      3      650:542     35