Superliga: Derbi Novosađankama

26.04.2021. 20:15 20:18

Derbi 19. kola Superlige, odigran u Novom Sadu, doneo je pobedu rukometašica Vojvodine, koje su, posle uzbudljive i neizvesne borbe, savladale favorizovanu ekipu Železničara iz Inđije.

Odavno u SC Slana bara nije viđena tako zanimljiva utakmica, sa mnogo preokreta, gde su gotovo sve igračice dale maksimum.

Utakmica se igrala na gol više, pošto obe ekipe nisu pridavale mnogo pažnje defanzivnim zadacima. Vojvodina je imala mnogo raspoloženijeg golmana Nevenu Radojčić, koja je u presudnim momentima činila prevagu, mada je  i njena koleginica iz suprotnog tabora Sofija Žak nosila svoju ekipu. Rukometašice Vojvodine odavno nisu manje grešile, posebno u napadu, gde je do izražaja došla sjajna i sigurna Tamara Žarković, koja je postigla 15 golova, a na drugoj strani Dunja Tabak je 11 puta pogodila.

U prvom poluvremenu Vojvodininu igru, pored Žarkovićeve, nosila je Emilija Lazić, a imala je i podršku Mile Čaušević, pa su Novosađanke posle preokreta u 8. minutu (5:4) stigle do maksimalnih pet golova prednosti (13:8) u 18. minutu. Krizni period kod izabranica Mileta Zečevića nastupio je od 33. do 40. minuta kada su Inđijke predvođene omalenom Aleksandrom Bakšom, te Jovanom Avramović, Zoranom Čavrić i Dunjom Tabak, istopile prednost domaćina, a potom serijom 5:0 prešle u vođstvo (23:22) u 39. minutu.

Usledila je borba prsa u prsa, bilo je mnogo izjednačenja i rezultatskih preokreta, ali je Vojvodina zahvaljujući Žarkovićevoj, Velićčkovićevoj, Lazićevoj i Zečevićevoj, kao i golmanki Radojčić, ponovo preuzele kontrolu igre i rezultatsko vođstvo (36:33). Iako se činilo kao da su se uplašile da pobede, Inđijke se nisu predavale. Nprotiv, ponovo su unele pometnju u redove domaćina, međutim, kada je Tamara Žarković početkom poslednjeg minuta povećala prednost na dva gola razlike (37:35) svima u sali je bilo jasno da bodovi ostaju u Novom Sadu.

J. Galić

ŽRK Vojvodina: Tamara Žarković postigla skoro polovinu Vojvodininih golova

Vojvodina - Železničar 37:36 (19:15)

NOVI SAD: SC Slana bara, sudije: Miloš i Đorđe Jevtić (Lazarevac), sedmerci: Vojvodina 8 (8), Železničar 9 (7), isključenja: Vojvodina 14, Železničar 10 minuta.

VOJVODINA: Guteša, Vulić, Čaušević 4, Žarković 15 (8), Lovrić 1, Đukić, Knežev, A. Lazić, Ivošević (1 sedmerac), Rnić, Veličković 3, E. Lazić 8, Radojčić (18 odbrana, 1 sedmerac), Zečević 6, Uzelac -.

ŽELEZNIČAR: Žak (10 odbrana), Čavrić 4 (1), Novaković, Knežević 2 (1), Vlaisavljević, Tabak 11 (5), Avramović 4, Todorović, Mihajlović (2 odbrane), Zorić, Dmitrović 3, Ćazić 1, Žakula, Živkov 7, Bakša 2, Zubović 2.