SUPERLIGA B ZA RUKOMETAŠE: Lider smenjen u Crvenki

18.02.2024. 13:57 14:14

Sjajni rukometni derbi u Crvenki podsetio je na vremena kada su „veverice“ harale i jugoslovenskom ligom. Izabranici Gorana Đurovića su, nadahnutom igrom, s čelne pozicije svrgnuli Kikindu Grindeks, pobedivši je s 30:26.

Odlično su rukometaši Crvenka Jafe otvorili susret, poveli s 3:0 i u igri gol za gol, s tri pogotka viška, otišli na odmor. Slika se nije menjala ni u drugom delu, pa su, nošeni podrškom s tribina koje su bile dobro popunjene, u 45. minutu, s dva uzastopna gola Mirića, poveli 22:17 i već tada se naslućivao pobednik. No, Kikinđani, predvođeni kapitenom Lisicom, nisu se predavali, vrebali su greške domaćina i u 54. minutu smanjili prednost domaćih na samo dva gola (25:23). Ipak, bekovska osovina Feješ-Bekić-Ivić sjajno je pronalazila na crti pivota Račića, koji je bio nezaustavljiv, pa su „veverice“ u poslednji minut ušle sa tri gola prednosti (28:25).

Za najboljeg igrača susreta proglašen je kreator igre domaćina Leo Feješ, a u narednom kolu crvenački rukometaši idu u goste obrenovačkom Radničkom.

Đ. Bojanić

Crvenka JafaKikinda Grindeks 30:26 (15:12)

CRVENKA: Sportska hala „Slobodan Čile Mišković“, gledalaca 800. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Crvenka Jafa 7(6), Kikinda Grindeks 4(4). Isključenja: Crvenka Jafa 8, Kikinda Grindeks 8 minuta.

CRVENKA JAFA: Karanović, Mirić 5 (4-3), Račić 7, Prolić, Lasica, Šveljo 1, Nikolić, Ivić 4, Bekić 4, Pavićević 1, Vesković, Tomić 1, Z. Dragić, S. Dragić, Medić, Feješ 7 (3-3).

KIKINDA GRINDEKS: Majkić, Lisica 8, Georgijevski, Trninić, Gamber 1, Miškov, Todorov, Vrgović 7 (4-4), Panić 3, Basta, Tatari 1, Kitanović, Stojanović, Jovanović 4, Bošković 2, Jepurski.