Superkup Srbije: Šapčani ponovo kobni po Novosađane

09.09.2022. 20:06 20:09
Izvor: rkv.rs

LOZNICA: Rukometaši Vojvodine poraženi su u Superkupu Srbije od ekipe Metaloplastike.

Tokom čitavih 60 minuta viđena je velika borba, ali su igrači Metaloplastike uspeli da se održe u meču i u poslednjim sekundama preko Brajovića dođu do prvog trofeja u sezoni.

U uvodnim minutima susreta Novosađani su igrali konkretno i trudili su se da brzo rešavaju napade što im je i polazilo za rukom. Na golu je sjajan bio novi čuvar mreže šampiona Srbije Idriz Idrizi koji je otvarao kontre, a za golove je bio zadužen Rađenović.

Iskusni stručnjak Vlada Matić pokušao je minutom odmora da razdrma svoje igrače, ali saveti nisu urodili plodom. Vojvodina je u prvom delu utakmice igrala u i formaciji 5 - 1 sa isturenim Kurtešom. Posle 10 minuta rezultat je bio 6:3. Uspeli su Šapčani da se oslobode pritiska i zaigrali su nešto agresivnije. U prvom poluvremenu za Vojvodinu tek pri kraju ušao Nemanja Pribak koji je prošle sezone bio komandant igre Novosađana. Kako je vreme odmicalo Šapčani su bili sve bolji i bolji u napadu, a navijače Metaloplastike razgalio je cepelin u izvedbi Srdanovića i Brajovića.

U poslednjem minutu prvog dela bek Vojvodine Marin Buneta neobzirno je oborio jednog igrača Metaloplastike te je zbog toga dobio crveni karton i nije imao priliku da pomogne saigračima.

U nastavku meča Šapčani su startovali znatno bolje i nakon pet minuta igre u drugom delu došli su do izjednačenja 16:16. Iskusni golmana Metaloplastike Arsić je zaustavio nekoliko šuteva i tako doneo dodatnu energiju "plavima". Vojvodina je ponovo došla do prednosti i igrala je bolji rukomet, ali su bespotrebnih isključenjima omogućavali Šapčanima da se rezultatski održavaju u meču. Novom serijom isključenja Novosađana Šapčani su došli izjednačenja 21:21. Metaloplastiku je u nastavku susreta predvodio sjajni Dodić, član omladinske reprezentacije Srbije sa osam postignutih pogodaka. Drama je dostigla vrhunac u poslednjih pet minuta  kada je Metaloplastika po prvi put povela, ali su Novosađani brzo došli do egala. Trener Više Rojević se u poslednjim minutima opredelio za iskusnu postavu sa Pribakom, Puhovskim Pešićem, ali nisu uspeli da naprave razliku. U poslednjem napadu na utakmici iskusni Brajović savladao je Idrizija i doneo Metaloplastici orvi trofej u sezoni.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je igrač Šapčana Dodić.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Metaloplastika  28: 29 (15:12)

LOZNICA: Dvorana Lagator, gledalaca: 300. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Vojvodina 1 (1), Metaloplastika  3 (3). Isključenja: Vojvodina 18, Metaloplastika 6 minuta.

VOJVODINA: Idrizi 11 odbrana, Lučin 2 odbrane, Vasić, Milić 1, Pribak 1, Vukovljak, Kurteš 1, Milenković 5, Savić 3, Rađenović 4, Pešić 5, Tomić, Rogan 2, Buneta, Grozdanić 4 (1) Puhovski 4.

METALOPLASTIKA: Arsić 13 odbrana, Pavković, Dodić 8 (2), Karić, Jevtić 2, Srdanović 2, Mirković, Milovanović 2, Aziz 2, Terzić, Ivanić 1, Damjanović, Simić 4, Brajović 4, Petrović 1, Dakić 3.