Super muška liga Srbije: Istorijska pobeda Kikinđana

29.09.2018. 23:07 23:08

Zlatnim slovima u istoriji rukometnog kluba Kikinda Grindeks biće upisan 28. septembar. Kikinđani su ostvarili prvu pobedu u elitnom rangu takmičenja.

Poveli su gosti, da bi potom usledio pravi serija pogodaka u mreži gostujućeg golmana. Rukometaši trenera Miljana Stanića pogađali iz svih mogućih pozicija, pa su tako na odmor imali uverljivo vođstvo od čak 9 golova razlike. U ovom delu susreta istakli su se strelci Mirić (5), Komarek (4), Lisica (3), dok je kod gostiju najefikasniji bio kapiten ekipe Antonije Pavić sa pet golova. I u nastavku igre domaćin je bio nadmoćniji i stalno povećavao svoju prednost. Tako je do 38. minuta postigao šest, a gosti ni jedan pogodak. Sjajano je branio  i Slavko Miškov, koji je 15 minuta pre kraja uspeo da odbrani sedmerac koji je izveo Pavlović, a potom posle odbijene lopte “skinuo” novi pokušaj Pavlovića.

Na kraju susreta rezultat je bio 40:25, ali je vredno pomenuti da je trener domaćina Miljan Stanić 15 minuta pre kraja u vatru ubacio  i igrače  sa klupe, a oni su se sem Trumbetaša i oba golmana postigli pogotke.

Po završetku susreta gledaoci su aplauzom ispratili svoje ljubimce u svlačionicu.

M. Sekulić

Kikinda Grindeks - Sloga (P) 40:25 (21:12)

KIKINDA: Hala SC „Jezero”, gledalaca oko 900, sudije: Sekulić i Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Kikinda 3 (3), Sloga 3 (1), isključenja: Kikinda 6, Sloga 6 minuta.

KIKINDA GRINDEKS: Raković (9 odbrana), Kecman 1, Trninić 6, Dukatarov 2, Marjanov 1 (1), Lisica 3, Golić 1, Kenjalo 2, Kurteš 3, Delibašić 3, Miškov (12 odbrana, sedmerac), Gamber 2, Vrgović 4, Trumbetaš, Komarek 7, Mirić 5 (2).

SLOGA: Jovanović 3 (1), Marinković 2, Pavić 11, Ilić 3, Aleksić (6 odbrana), Pavlović 4, Živković, Davidović, Radičević 1, Mičević 1, Potparić (5 odbrana).