SRPSKI RUKOMETNI DERBI ZAVRŠEN BEZ POBEDNIKA: Šapčani imali napad za pobedu, ali su propustili priliku

24.02.2024. 19:13 20:23
Izvor: SRL

Rukometaši Vojvodine remizirali su sa Metaloplastikom 29:29 u derbiju 17. kola Superlige Srbije. U veoma kvalitetnom meču obe ekipe su imale šansu da dođu do trijumfa, ali po prikazanoj igri pošteno je da lideri domaćeg prvenstva podele bodove.

Srpski rukometni derbi počeo je sjajnim bravurama golmana Metaloplastike i Vojvodine koji su zaslužni što je 0:0 bilo sve do šestog minuta kada je Darko Milneković postigao gol za Vošu sa desnog krila. Ubrzo su se šuteri i jednih i drugih razigrali, ali su gosti bili nešto učinkovitiji i imali su više opcija u napadu. Sredinom prvog poluvremena igralo se gol za gol. Crveno-beli su lako davali golove, ali su ih isto tako i primali, pa su konstantno bili u egalu. Domaći su, nošeni podrškom sa tribina zaigrali bolje i nakon 23 minuta igre imali su dva gola više (11:9). Na krilima Mateje Dodića i Vojislava Brajovića Šapčani su su sa prednošču otišli na odmor.

U drugo poluvreme gosti su ušli odlučni u nameri da anuliraju zaostatak te preokrenu rezultat u svoju korist. Publika u Šapcu uživala je u sjajnom rukometu, a svi prisustni su aplauzima pratili dobre poteze i kontre domaćih. Na 15 minuta do kraja, golom Rađenovića gosti su stekli prvu prednost u drugom delu susreta, ali je radost kratko trajala, pošto su Šapčani izjednačili i nagovestili da će znanje i smirenost u samom finišu presuditi ko će osvojiti bodove. U veoma uzbudljivoj završnici, kakva i dolikuje derbiju Superlige Srbije fenomenalni golman domaćih Darko Arsić je odbranio sedmerac Borisu Puhovskom, a potom i šut Petra Đorđića, ipak u poslednjem napadu domaći su se spetljali i propustili priliku da upišu veoma važne bodove.

Rukometaše Vojvodine u utorak očekuje okršaj sa Flenzburgom u Nemačkoj od 18.45 sati u Top 16 fazi Lige Evrope.

V. Gvozdenović

Metaloplastika - Vojvodina 29:29 (17:13)

ŠABAC: Hala Zorka, gledalaca: 400. Sudije: Trivković i Milosavljević. Sedmerci: Metaloplastika 6 (5), Vojvodina 6 (2). Isključenja: Metaloplastika 10, Vojvodina 10 minuta.

METALOPLASTIKA: Dodić 7 (5), Alilović 6, Mirković 2, F. Milovanović 1, I. Milovanović, Marjanović, Jevtić, Arsić (16  odbrana, 4 sedmerca), Pavlović, Brajović 7, Jovanović 2, Pavlović, Popović, Petrović 1, Simić 2, Dakić 1.

VOJVODINA: Lučin (2 odbrane), Šijan, Ocvirk, Ratković 2, Trnavac (6 odbrana), Milenković 3, Sunajko, Pušica 1, Rađenović 5, Pešić, Draško, Tomić, Rogan 4, Đorđić 6 (1), Golubović 3, Puhovski 5 (1).

RUKOMETAŠI VOJVODINE GOSTUJU METALOPLASTICI U SUPERLIGI: Derbi koji može mnogo da donese

23.02.2024. 17:05 17:07
RUKOMETAŠI VOJVODINE PORAŽENI OD FLENZBURGA U LIGI EVROPE Rival kakvog Slana bara ne pamti (FOTO, VIDEO)

20.02.2024. 20:27 20:51