SEHA: Slovenci opravdali ulogu favorita protiv Vojvodine

14.02.2018. 20:40 23:28
Izvor: Youtube Printscreen

NOVI SAD: Rukometaši Vojvodine izgubili su utakmicu 15. kola SEHA Gasprom lige od Gorenja, ali  su preko 35 minuta susreta adekvatno parirali favoritu koji im je naneo najubedljiviji poraz ove sezone u prvom meču (37:20).

Voša je igrala koliko je mogla, ali treba istaći velike probleme aktuelnog srpskog šampiona s izostancima igrača koji su uticali na kvalitet treninga.

Utakmica je počela nesigurno na obe strane, a gosti su se nešto bolje snašli i preuzeli kontrolu nad rezultatom. Pogocima Cehtea i Potočnika, Gorenje je imalo od dva do četiri poena viška, a Novosađane je predvodio iskusni Nadoveza. Dobre odbrane su popustile u drugom delu poluvremena, a u 20. minutu je ekipa iz Slovenije stigla do četiri gola viška (7:11). Već u sledećem minutu Voša je ostala bez startnog golmana Verkić koji je, posle intervencije, faulirao Haseljića i zaradio isključenje, te ga je među stativama zamenio Jelić. Dva vezana pogotka Potočnika odvela su ekipu iz Velenja na šest golova viška na velikom odmoru.

Dugo se igralo gol za gol u nastavku, a kada je Golčar realizovao dve kontre, gosti su otišli na osam golova viška (18:26) i najavili pobedu, a domaće je usporilo tri minuta bez pogotka. Bilo je primetno da su Novosađani gubili snagu kako se primicao kraj. Slovenci nisu smanjili tempo do poslednjeg sekunda i na kraju su došli do pomalo i nerealno ubedljive pobede.

VojvodinaGorenje 27:39 (13:19)

NOVI SAD: Hala SC „Slana Bara“, gledalaca: 300, sudije: Nikolov i Načevski (Makedonija). Sedmerci: Vojvodina 2 (1), Gorenje 4 (4). Isključenja: Vojvodina 4, Gorenje 4 minuta. Isključenje: Verkić (Vojvodina).

VOJVODINA: Verkić (2 odbrane), Jelić (5 odbrana), Jovanović 3(1), Nadoveza 5, Radičević, Ostojić 2, Vučković 3, Trifković 1, Grozdanić 3, Stojanović 1, Bojanić, Čagalj 3, Ratković, Stanković 3, Nikolić 3, Radović.

GORENJE: Ferlin (9 odbrana, sedmerac), Zaponšek, Grebenc 4, Potočnik 5, Ovniček 4, Pejović 1, Cehte 3, Gramšek 1, Mazej, Verdinek 6, Stojnić 1(1), Toskić 2, Kleč 2, Tačnik, Haseljić 4(1), Golčar 6(2).