Seha liga: Vojvodina završila regionalno takmičenje

11.04.2023. 19:32 19:33
Izvor: Seha liga

Rukometaši Vojvodine poraženi su i u revanš meču četvrtfinala Seha lige od Vardara i tako završili učešće u ovom regionalnom takmičenju.

Makedonci su slavili i u prvoj utakmici u Skoplju (38:25) i tako nastavljaju pohod na šestu titulu u regionalnoj ligi.

Odlična je bila Vojvodina u uvodnim minutima. Kombinovani sastav Novosađana igrao je opušteno, puleni Dragana Kukića i lako su dolazili do pogodaka protiv iskusnijeg rivala. Novosađani su igrali zonsku odbranu koja je bila veliki problem za goste u prvih 15 minuta. Usledio je nešto slabiji period Voše, koja se mučila u napadu, pa su se tako crveno-crni vratili na tri gola zaostatka. Kao i u prvom meču najraspoloženiji u taboru Novosađana bili su Simo Šijan i Aleksandar Kurteš koji su predvodili napadačke snage domaćih.

U nastavku susreta domaći su mnogo grešili što su gosti iz Skoplja kaznili i prvi put poveli u 40. minutu. Zaigrali su bolje gosti iz Vardara i na iskustvo uspeli po drugi put da savladaju mladi tim Vojvodine.

VojvodinaVardar 26:32 (15:11)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 200. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Vojvodina 5 (4), Vardar 5 (4). Isključenja: Vojvodina 6, Vardar 4 minuta.

VOJVODINA: Lučin (5 odbrana, 1 sedmerac), Arsenić (1 odbrana), Milić 2, Šijan 9 (3), Kovačević 3, Mašić, Podunavac 2, Ma. Draško (1 odbrana), Ml. Draško 2, Đ. Draško 3 (1), Pavlović, Kurteš 5, Čavić.

VARDAR: Manaskov 1 (1), Jagurinovski 2, Alarov 2, Morales 2, Georgievski 10, Dobrković, Karapalevski, Tomovski (4 odbrane), Čuvara 7 (3), Lazarevski 2, Taleski 6, Dutra, Atanasovski, Stojanovski, Kjosevski, Gogov (5 odbrana, 1 sedmerac).