SEHA liga: Vojvodina poražena od Vardara

02.10.2018. 19:23 19:45
Izvor: Duel Vojvodine i Vardara, foto: SEHA

Rukometaši Vojvodine očekivano su poraženi na gostovanju u Skoplju u 5. kolu SEHA Gasprom lige (26:33)

Vardar nije izašao na megdan Novosađanima u najjačem sastavu, ali ni trener srpskog šampiona Boris Rojević nije izveo najiskusniju postavu. Pošto je samo dva dana pred ovaj duel osvojen Superkup, strateg Vojvodine odlučio je da odmori neke igrače, a da u susretu u kom se unapred znao pobednik, šansu pruži mlađima.

Utakmica je prošla u laganom ritmu, domaćin je od početka bio u vođstvu, dok su rukometaši iz Novog Sada držali korak. Vardar se “odlepio” na 15:11, ali je usledila serija Vojvodine, koja je stigla na gol zaostatka (15:14). Shvatili su igrači domaćeg tima da su se previše opustili protiv znatno slabijeg rivala i do kraja prvog poluvremena, uz podršku publike, stigli su na 17:15. U nastavku makedonska ekipa ništa nije prepuštala slučaju, polako je povećavala vođstvo i lagano došla do ubedljivog trijumfa.

K. B.

VardarVojvodina 33:26 (17:15)

SKOPLJE: Dvorana: Jane Sandanski, gledalaca: 200, sudije: Milošević i Gubica (Hrvatska). Isključenja: Vardar 2, Vojvodina 4 minuta. Sedmerci: Vardar 2 (2), Vojvodina 4 (4).

VARDAR: Nedanovski 1, Ocvirk 2, Popovski 2, Kristopans 2, Karačić 1, Skube 4, Kalaraš 3, Kalifa (9 odbrana), Čupić 3 (2), Dibirov 2, Šiškarev 1, Vojvodić 3, Kiseljev 9, Kizić, Petkovski.

VOJVODINA: Ovčina 3, Milić 5, Mirković, Čelica, Potpara 3, Perović (10 odbrana), Anđelković 1, Marijanac, Ratković 2, Prodanović 1, Tomić 3, Stanković 3, Trkulja, Verkić, Milašević, Grozdanić 5 (3).