RUKOMETAŠICE VOJVODINE PORAŽENE OD JAGODINE U SUPERLIGI SRBIJE: Novosađanke pokazale zube šampionkama

16.03.2024. 19:30 20:16
Izvor: Momenat iz duela Vojvodine i Jagodine, foto: F. Bakić

Rukometašice Vojvodine poražene su od Jagodine sa 19:21 u 17. kolu Superlige Srbije.

Domaće igračice su solidno počele meč i dobrom odbranom primorale gošće da do prvog pogotka dođu tek u šestom minutu i to sa sedmerca. Ubrzo su se razigrale Jagodinke, ali su Novosađanke uspevale da održavaju egal. Nisu bile gošće ni blizu igre kakvu treba da ima šampion države što su domaće igračice iskoristile i golom Nataše Ćetković otišle su na odmor sa minimalnom prednošću.

Na iznenađenje publike u Novom Sadu crveno-bele su nastavile sa solidnom igrom i predvođene upravo Natašom Ćetković održavale su nerešen rezultat. Golom srednjeg beka Sare Drinić na 10 minuta do kraja Novosađanke su nagovestile uzbudljivu završnicu meča. Iako su se domaće igračice borile kao lavice, iskustvo gošći došlo je do izražaja u poslednja dva minuta, pa su Jagodinke golovima Anete Adžić i Sare Gugač osvojile bodove.

U poslednjem kolu Vojvodina gostuje Mladosti iz Nove Pazove u subotu sa početkom u 19 časova.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Jagodina 19:21 (11:10)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 100. Sudije: Koloski i Žilevski. Sedmerci: Vojvodina  5 (5), Jagodina 6 (5). Isključenja: Vojvodina 10, Jagodina 4 minuta.

VOJVODINA: Guteša, Ćetković 7 (6), Božić, Mijailović 1, Golušin 2, Gramatova 2, Šarančić, Todorovski 3, Čubrilo, Sivčev, Bulatović (4 odbrane), Novosel 1, Savić, Bahun 1, Drinić 2.

JAGODINA: Radivojević (3 odbrane), Adžić 8 (5), Stefanovska 2, Mitrović 4, Simatović, H. Petrić, Sukur 2, Kojić, Gugač 2, Fajfrić 2, Simić (9 odbrana), Marković, Racković, Đurašinović, Bogunović 1, E. Petrić.