RUKOMETAŠICE SRBIJE UBEDLJIVO SAVLADALE BUGARSKU: Biti ili ne biti, protiv Turske

03.04.2024. 17:41 17:46
Izvor: Anđela Janjušević postigla je tri pogotka, foto: IHF

Rukometašice Srbije očekivano su slavile protiv Bugarske u petom kolu šeste grupe kvalifikacija za EP.

Pitanje pobednika nije se postavljalo od prvog minuta, pa će direktan okršaj Srbije i Turske u nedelju u Zrenjaninu odlučiti koja će selekcija otići na Šampionat Evrope koji se igra od 28. novembra do 15. decembra ove godine.

Odlično je izgledala Srbija u uvodnim minutima. Napadi su brzo rešavani, efikasnost je bila na visokom nivou, dok u odbrani nisu imala preterano težak zadatak, pošto su Bugarke pravile grešku za greškom, i to je kažnjavano golovima iz kontre. Usledio je period brzoplete igre naših devojaka, pa je selektor Bregar zahtevao organizovanije akcije nakon kojih se Srpkinje ne mogu pohvaliti sjajnom realizacijom. Posle 12 minuta Srbija je vodila sa 9:0, a najzaslužnija je bila Sanja Radosavljević sa tri gola.

Prvi razlog za aplauz domaća publika je imala tek u 15. minutu kada je Polina Genčeva sa krila postigla prvi gol za Bugarsku.

Rano stečena osetnija prednost pružila je šansu gostujućem stručnom štabu da vidi na delu sve igračice i isproba akcije kako bi se što bolje pripremile za meč odluke sa Turskom. Donekle su popravile utisak domaće rukometašice pred drugo poluvreme, ali je bilo jasno da su šanse za preokret samo teoretske.

U nastavku susreta, selektor Srbije Uroš Bregar je podelio minutažu, pa su vedete reprezentacije Sanja, Radosavljević, Anđela Janjušević i Jovana Jovović dobile odmor. Drugi period obeležila je igračica Crvene zvezde Aleksandra Stamenić koja je bila neumoljiva prema domaćinu sa sedam pogodaka.

Bugarska – Srbija 17:35 (6:19)

ŠUMEN: Šumen Arena, gledalaca: 300. Sudije: F. Hofer i A. Šmithuber (Austrija). Sedmerci: Bugarska 7 (6), Srbija 5 (3). Isključenja: Bugarska 2, Srbija 2 minuta. Crveni karton: Tijana Simić u 41. minutu (Srbija)

BUGARSKA: I. Kostadinova 1, Pavlova, Ivanova, Genčeva 7 (4), Georgieva 2, Grozdanova, Milanova 4 (2), Panajotova 1, A. Kostadinova 1, Petkova, Petrova 1, Nikolova (1 odbrana), Đulgerova (4 odbrane, 2 sedmerca), Stojčeva.

SRBIJA: Radosavljević 6, Veličković 2, Majkić 2, Mandić, Nuković 2, Janjušević 3, Knežević 3, Jovović, Stamenić 7 (2), Radević 3, T. Simić, Lazić 2 (1), Ristić 2 (1), Petrović 3, M. Simić (4 odbrane), Kubina (7 odbrana).

V. Gvozdenović

Grupa 6

Turska – Crna Gora 28:30

Bugarska – Srbija 17:35

1. Crna Gora 5             5             0             0             160:126             10

2. Srbija         5             2             1             2             159:119             5

3.Turska          5             2             1             2             148:135             5

4. Bugarska    5             0             0             5             90:177                0