Rukometašice Srbije do boda u poslednjoj sekundi

05.12.2017. 20:00 12:38
Izvor: EPA/FILIP SINGER

LAJPCIG: Dragana Cvijić je tri sekunde bila brža od poslednjeg zvuka sirene, postigla izjednačujući gol protiv Nemica i našoj rukometnoj reprezentaciji donela izuzetno važan bod (22:22) za konačan plasman u D grupi i povoljniju poziciju pred osminu finala Svetskog prvenstva.

Tako su izabranice Ljubomira Obradovića ostale u igri za prvo mesto u grupi.

Viđena je dobra rukometna utakmica, dve reprezentacije na visokom nivou, gde je 50 minuta napad bio bolji naših igračica. Obradović je taktički dobro vodio utakmicu, a sa dubokom zonom potpuno je otupeo napad Nemica, koje se nisu baš najbolje snašle.

Selektor Obradović je u startnu postavu uvrstio povređenu Andreu Lekić, prvi put na šampionatu, imajući dobru nameru da vrati našeg beka posle duže pauze. Ispostavilo se da je to prilično kumovalo slabijem početku naše reprezentacije (1:5, 8. minut), jer je Andrea napravila nekoliko grešaka. Njenim izlaskom, neke stvari su polako došle na svoje mesto, Srpkinje su zbile redove u odbrani, koju je sjajno predvodila pivot Dragana Cvijić, a na golu blistala Katarina Tomašević. U napadu su sjajne bile Katarina Krpež Šlezak, Jelena Lavko, kao i Cvijićeva, koja je iznudila veliki broj sedmeraca i isključenja. Prednost Nemica se brzo topila (7:7), da bi potom usledila rezultatske klackalice. Naša selekcija je na odmor otišla s dva gola prednosti - 11:9.

I u nastavku, Obradovićeve izabranice krenule su lošije, Nemačka je stigla do izjednačenjea - 11:11, ali su posle sjajne serije stekle najveću prednost na meču - 16:13. Međutim, Nemice su uspele da istope vođstvo Srbije za pravu dramu u finišu. Primera radi, Srbija nije iskoristila ni dve igračice više da ostvari ubedljivije vođstvo.Tri minuta pre kraja bilo je 21:21, a naša selekcija nije iskoristila napad, što su na drugoj strani iskoristile Nemica za 22:21. Nemice su se na kraju odbranile i bile na korak od pobede, ali je Dragana Cvijić izborila se na majstorski način za veliki bod.

Nemačka - Srbija 22:22 (9:11)

LAJPCIG: Lajpcig Arena, gledalaca: 6.000, sudije: Arntsen i Roen (Norveška). Sedmerci: Nemačka 3 (3), Srbija 5 (4). Isključenja: Nemačka 12, Srbija 8 minuta.

NEMAČKA: Klajn, Karolius 3, Lorper 1, Smits 2, Kramarčik (8 odbrana, 1 sedmerac), Benke, Voltering (7 odbrana), Manson 1, Huber 6 (3), Fišer 2, Geške 3, Lauenrot, Volbold 2, Štole, Gubernatis 2.

SRBIJA: Radosavljević 3, Krpež Šlezak 7 (2), Lekić, Števin, Lavko 4 (1), Damnjanović 3 (1), Nikolić, T. Radojević 1, Pop Lazić 2, D. Radojević, Obradović, Tomašević (7 odbrana), Stoiljković, Cvijić 2, Čolić (odbrana), Dmitrović.