Rukometašice Srbije DOBILE PRVI MEČ kvalifikacija za EP Pala Bugarska

11.10.2023. 19:39 20:21
Izvor: Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije savladale su Bugarsku u Zrenjaninu i tako upisale prve bodove u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje se igra 2024. godine u Austriji, Švajcarskoj i Mađarskoj. Izabranice Uroša Bregara su igrale kvalitetnije od prvog do poslednjeg minuta i pobeda njegovih izabranica se nije dovodila u pitanje.

Utakmicu su bolje startovale naše reprezentativke kao što je bilo i očekivano. Nakon dobro odigrane odbrane Srpkinje su otvarale kontre i lako dolazile do pogodaka. Nakon sedam minuta igre bilo je 5:0 za domaćina. Ipak, gošće su uspele da se razigraju i nalazile su put do mreže Marije Čolić. Naše devojke su bile samouverene i lako su održavale prednost. Srpkinje su do dvocifrene razlike stigle u 21. minutu (16:6). Koliko su ubojite domaće rukometašice bile u prvom poluvremenu doboljno govori da se čak njih 13 upisalo u listu strelaca.

U nastavku susreta viđena je slična igra. Gošće su išle iz greške u grešku dok su domaće igračice postepeno povećavale prednost. U finišu susreta Uroš Bregar je pružio priliku mladim nadama kako bi upisale prekopotrebne minute i stekle iskustvo igranja na reprezentativnom seniorskom nivou. Ubedljiva pobeda ne treba da utiče na igru Srpkinja, pošto utakmica protiv Bugarske nije merodavna, pa ćemo pravo stanje podmlađenog nacionalnog tima imati nakon okršaja sa Turskom.

Srbiju u drugoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo očekuje gostovanje Turskoj u nedelju od 16.30 sati.

Srbija - Bugarska 40:16 (23:8)

ZRENJANIN: Kristalna dvorana, gledalaca: 1000. Sudije: Karalambus i Efstatitou (Kipar). Sedmerci: Srbija 4 (4), Bugarska 4 (4). Isključenja: Srbija 2, Bugarska 2 minuta.

SRBIJA: Radosavljević 8, Milić 3, Vukajlović 3, Mandić 2, Laništanin 2, Nuković 2, Janjušević 4 (2), Jovović 3, Stamenić 3, Lovrić 2, Bojičić, Radević 4 (1), Lazić 3, Milojević 1 (1), Kubina (5 odbrane, 1 sedmerac), Čolić (2 odbrane).

BUGARSKA: Kirilova, Pavlova, Ivanova 1, Spiridonova 1, E. Stefanova, Grozdanova 1, Georgieva 2, G. Stefanova 1, Panajotova 2, Milanova 6 (2), Petrova 2 (2), Džukeva, Nikolova (1 odbrana), Đulgerova.

V. Gvozdenović

RUKOMETAŠICE SRBIJE SUTRA U ZRENJANINU DOČEKUJU BUGARSKU U KVALIFIKACIJAMA ZA EVROPSKO PRVENSTVO: Šansa za mlade igračice

10.10.2023. 18:05 18:10