RUKOMETAŠI VOJVODINE SLAVILI PROTIV PARTIZANA Trnavac ustavio bivše saigrače

29.09.2023. 19:49 19:50

Rukometaši Vojvodine savladali su Partizan u derbiju četvrtog kola Supelige Srbije. Puleni Borisa Rojevića imali su kontrolu maltene od prvog do posldnjeg minuta i ostali su neporaženi uz šabačku Metaloplastiku.

Obe ekipe su žustro igrale u uvodnim minutima i nagovestile sjajan meč. Golmani su briljirali na startu. Kod gostiju se istakao Dimitrije Jelić, a kod domaćih Andrej Trnavac. Partizan je igrao odlično u odbrani, a dokaz za to je da je Vojvodina prvi gol postigla tek u šestom minutu preko Mohameda Aziza. Posle nešto lošijeg početka brzo su se konsolidovali šampioni, pa je nakon devet minuta igre rezultat bio nerešen (4:4). Razigrali su se Vošini bekovi Aziz i Šijan i vodili ekipu do prednosti. Pomogao je i Trnavac sa nekoliko odbrana. Imali su Beograđani odgovor na dobru igru dopmaćina i sa dobrim reakcijama u odbrani smanjivali su zaostatak.

U nastavku susreta Partizan je brzo izjedanačio, a Novosađani su još brže vratili dva gola prednosti. Pravi šou napravio je Vukašin Vorkapić i sa nekoliko sjajno realizovanih kontri doveo je Vojvodinu do tri gola viška (18:15). Beograđani su neshvatljivo pravili tehničke greške sa igračem više i tako su pomogli Voši da konstantno ima vođstvo. Pred poslednjih 10 minuta derbija Superlige Srbije Vojvodina je imala šest golova prednosti, a novim golom Rađenovića iz kontre rešila je pitanje pobednika. Najbolji akter susreta bio je pivot Vojvodine Luka Rogan.

Vojvodina - Partizan 32:24 (14:12)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 300. Sudije: Sekulić i Jovandić. Sedmerci: Vojvodina 3 (3), Partizan 7 (6). Isključenja: Vojvodina 12, Partizan 4 minuta.

VOJVODINA: Lučin (2 odbrane), Šijan 4, Vorkapić 8 (3), Milić 5, Vukovljak, Aziz 3, Trnavac (13 odbrana), Milenković 1, Sunajko 1, Pušica 1, Rađenović 4, Pešić, Tomić, Rogan 4, Puhovski, Šuiref 1.

PARTIZAN: Mihajlović, Markatatos 2, Jović 1, Šotić 1, Arsić, Vesković, Lazić 1 (1), Milošević 2, Kustudić, Jelić (10 odbrana), Kojadinović 4, Beloševac, Mićić 3, Praštalo 1, Peštić 2, Kovačević 7 (5).