RUKOMETAŠI VOJVODINE SIGURNI U BEOGRADU: Vorkapić briljirao

09.12.2023. 18:26 18:32
Izvor: SRL

Rukometaši Vojvodine savladali su Crvenu zvezdu sa 27:23 u 13. kolu Superlige Srbije.

Kao što je bilo očekivano novosadski crveno-beli su vodili od prvog minuta i uspešno su održavali prednost. U četi Borisa Rojevića najistaknutiji su bili desno krilo Vukašin Vrokapić, kao i iskusni organizator igre Boris Puhovski. Na golu Novosađana istakao se Andrej Trnavac. Uprkos solidnoj igri gosti nisu uspeli da naprave veću razliku pošto se Zvezda hrabro držala i održavala minimalan zaostatak. Najviše muke Vojvodini pravio je pivot Dušan Andrejević koji je bio bez greške u prvih 30 minuta.

Slična slika viđena je u nastavku meča. Vojvodina je vodila, ali je konstantno strepela. Domaći su napadali preko pivota Andrejevića za kog Novosađani nisu imali rešenje. Ipak, kao po običaju ove sezone Vošin čuvar mreže je briljirao i stavljao je na muke domaće igrače. Bila je Zvezda konstantno na tri ili četiri gola zaostatka. Pogotkom Mohameda Aziza u 54. minutu Vojvodina je otišla na plus pet (20:25) i bilo je jasno da će bodovi završiti u Novom Sadu.

V. Gvozdenović

Crvena zvezdaVojvodina 23:27 (11:14)

BEOGRAD: SC Šumice, gledalaca: 300. Sudije: J. Cvetković i L. Petrović. Sedmerci: Crvena zvezda 6 (5), Vojvodina 5 (3). Isključenja: Crvena zvezda 12, Vojvodina 14 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Radovanović 2 (2), Stanisavljević, Urta 1, Adnrejević 5, Bogunović, Majes, Matičić 3 (3), Šmigić 2, Bujišić 5, Petrić, Radovanović, Šljukić 2, Petrović 1, Kolundžić 2, Kovačević (9 odbrana, 1 sedmerac), Jelisić.

VOJVODINA: Lučin, Trnavac 1 (14 odbrana, 1 sedmerac), Puhovski 5 (2), Golubović 3, Rogan 1, Tomić, Draško, Pešić 2, Pušica, Sunajko 2, Milenković, Ratković, Aziz 4, Vukovljak, Vorkapić 9 (1), Šijan.

6. Cr. zvezda  13        6          0          7          370:370           12

7. Radn.          12        4          2          6          375:384           10

8. Jugović       12        4          0          8          315:377           8

9. Ub   12        3          1          8          342:377           7

10. Vranje       12        2          2          8          340:398           6

11. Obilić     12        2          1          9          349:407           5

12. Proleter  12        0          2          10        293:396           2