RUKOMETAŠI VOJVODINE LAKO IZAŠLI NA KRAJ SA RADNIČKIM: Novosađani sami na vrhu tabele

15.12.2023. 19:20 19:36
Izvor: Dnevnik.rs

Rukometaši Vojvodine, aktuelni prvaci države savladali su Radnički iz Kragujevca sa 36:26 (16:10) u 14. kolu Superlige Srbije

Voša je bolje startovala i nakon uvodnih deset minuta solidne igre brzo je došla do osetnije prednosti. Krila crveno-belih Darko Milenković i Bojan Rađenović postizali su golove, na golu je briljirao Fran Lučin, pa je srpski šampion nakon 22 minuta igre imao devet golova prednosti (13:4). Za Novosađane je posle pauze zbog povrede zaigrao slovenački internacionalac Gregor Ocvirk što je svakako pozitivna stvar i hrabri ekipu pred nove izazove u Ligi Evrope.

U nastavku susreta domaći su uspešno održavali prednost, ali u grešili što su gosti koristili i dolazili do lakih golova. Strateg Vojvodine Boris Rojević podelio je minutažu igračima, pa se tako u drugom poluvremenu na golu našao talentovani Marko jedan od trojice braće Draško koji su budućnost crveno-belih. Na 15 minuta do kraja Voša je vodila sa 27:20. Novosađani su mirno priveli meč kraju i upisali 13. pobedu u domaćem šampionatu. U redovima Kragujevčana istakao se Miloš Barudžić koji je zaslužan što razlika na kraju nije bila veća.

Vojvodinu 20. decembra očekuje zaostali duel 12. kola sa Dinamom iz Pančeva. Meč se igra od 19.30 časova u SC Strelište.

V. Gvozdenović

Vojvodina - Radnički 36:26 (16:10)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca: 200. Sudije: Musić i Đurašinović (Vrbas). Sedmerci: Vojvodina 5 (5), Radnički 2 (2). Isključenja: Vojvodina 6, Radnički 2 minuta.

VOJVODINA: Lučin (11 odbrana), M. Draško, Šijan, Ocvirk 4 (2), Vukovljak, Aziz, Ratković 3, Milenković 6, Sunajko 3, Pušica 1, Rađenović 3, Pešić 2, Tomić 4, Golubović 3, Puhovski 7 (3).

RADNIČKI: Đerić, Ivanović (4 odbrane), Veljković, Maljević 3, Veličković, Stanisavljević 2, Mutavdžić, Mojsilović 2, Kasalović, Barudžić 7, Knežević 2, Utvić 4, Stanojev 3 (2), Barjaktarević 3.