PORAZ RUKOMETAŠA VOJVODINE PROTIV KADETENA U LIGI EVROPE: Voša pokazala zube iskusnijem rivalu

13.02.2024. 19:26 20:33
Izvor: RK Vojvodina

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Kadetena u Šafhauzenu sa 24:27 u prvom meču Top 16 faze Lige Evrope. Držali su se Novosađani sjajno u prvom poluvremenu, ali je u nastavku umor učinio svoje, pa su Švajcarci došli do trijumfa. Ne treba zaboraviti da je Vojvodina bila desetkovana i da su falili Vukašin Vorkapić, Stefan Dodić, Miljan Vukovljak i Mohamed Aziz, Simo Šijan i Milan Milić.

Novosađani su meč počeli sa formacijom 6-0 u defanzivi i dobro su se kratali.  Domaći su rano dobili prvo isključenje što je Vojvodina iskoristila, lako probijala odbranu Švajcaraca i nakon pet minuta imala je gol prednosti (2:3). Igru crveno-belih  sredinom prvog poluvremena krojio je Petar Đorđić koji je razigravao saigrače, razorno šutirao ka golu Filipovića, ali igrao i odbranu što nije uobičajeno za njega. Igrala je Vojvodina veoma dobro i nošena Đorđićem imala je tri gola više (6:9) nakon 18 minuta igre.  Golmani Andrej Trnavac (Vojvodina) i Kristian Filipović (Kadeten) imali su zapažene uloge u prvih 30 minuta. Švajcarci su iskoristili očekivani pad u igri Voše i na krilima veterana Đoana Kanjeljasa otišli su na odmor sa dva gola prednosti.

U prvih deset minuta drugog dela igralo se gol za gol. Nažalost Andrej Trnavac je dobio udarac u stomak, pa je na gol Voše stao Fran Lučin. Novosađani su ušli u problem sa isključenjima što je Kadeten iskoristio i otišao na pet golova prednosti na 15 minuta do kraja meča (21:16).  Nije se predavala četa Borisa rojevića do poslednjeg sekunda uspeli i da smanji zaostatak,  ali su iskusni igrači Kadetena bili koncetrisani u finišu i osigurali prvu pobedu za švajcarski tim u Top 16 fazi Lige Evrope.

Novosadski rukometaši 20. februara dočekuju Flensburg u krcatoj „Slanoj bari".

V. Gvozdenović

Kadeten – Vojvodina 27:24 (15:13)

ŠAFHAUZEN: BBC Arena, gledalaca: 600. Sudije: Kakador i Nikolau (Portugal). Sedmerci: Kadeten 3 (2), Vojvodina 4 (1). Isključenja: Kadeten 8, Vojvodina 14 minuta.

KADETEN: Petrić, Romdane 3, Rihardson 8 (3), Kanjeljas 5, Hrahovec 2, Šoper, Lir 3, Marković 1, Maros 4, Martinović, Prins, Herburger 1, Filipović (13 odbrana, 2 sedmerca), Mejer.

VOJVODINA: Radenković, Ocvirk, Ratković 3, Milenković 1, Sunajko, Pušica 1, Rađenović 2, Pešić, Draško, Tomić 3, Rogan 3, Đorđić 4, Golubović 4, Puhovski 3 (1), Lučin (1 odbrana), Trnavac (8 odbrana).

Sporting – Dinamo sinoć

RUKOMETAŠI VOJVODINE SUTRA GOSTUJU KADETENU U LIGI EVROPE (18.45):Crveno-beli desetkovani na Švajcarce

12.02.2024. 14:12 14:26