PLEJ–OF RUKOMETNE B SUPERLIGE: Crvenčani, ipak, četvrti

06.06.2023. 10:35 10:37
Izvor: pixabay.com

CRVENKA: Pirova pobeda „veverica“, jer iako su revanš susret plej-ofa za treće mesto protiv Smedereva rešili u svoju korist sezonu su završili kao četvrti. Naime, u prvom susretu u Smederevu domaćini su slavili pobedu od tri gola razlike, pa su uprkos porazu u Crvenki Smederevci završili na 3. poziciji.

Crvenka je u susret ušla oslabljena, bez mladog reprezentativca Vojina Čabrila i povređenog Alekse Tomića, a da se već u ranoj fazi povredio i ubojiti Nikola Egić, koji se nakon šest-sedam minuta više nije vraćao u igru. U prvom poluvremenu bolje su se snašli gosti, koji su gotovo sve vreme imali vođstvo od jednog do tri gola prednosti, da bi rukometaši Crvenke tek u 26. minutu golom Račića prvi put poveli (14:13), ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 16:16.

Sutra majstorica UbSpartak

U finalu B Superlige za muškarce sutra se u Ubu od 19.30 časova  igra odlučujuća utakmica za ulazak u elitni rang domaćeg rukometa.

Finalnu seriju Ub je otvorio pobedom nad Spartakom (25:22), Subotičani su odgovorili istom merom na svom terenu (34:26), pa će se pobednik znati tek nakon trećeg okršaja Ubljana i Subotičana.

I početak drugog dela protekao je u znaku ekipe Smedereva, koja je  otišla na dva gola prednosti (18:16), da bi potom usledila serija Crvenke od 4:0 (dva gola kapitena Švelje i po gol Podunavca i Feješa) i u 39. minutu „veverice“ su povele 20:18. Imali su izabranici trenera Zorana Lovre i željenih četiri gola prednosti (30:26) u 52. minutu, ali su potom u nervoznoj završnici, kojoj su kumovali i arbitri svojim čudnim odlukama, tu prednost ispustili.

Na kraju, slavili su pobedu od samo dva gola razlike 33:31, pa su morali da se zadovolje četvrtim mestom. Za najboljeg igrača susreta proglašen je najstariji u redovima Crvenke, ujedno i najefikasniji igrač susreta Miloš Ivić.

Đ. Bojanić

CrvenkaSmederevo 33:31 (16:16)

CRVENKA: Sportska hala „Slobodan Čile Mišković“, gledalaca: 200. Sudije: Vučić i Obradović (Zrenjanin). Isključenja: Crvenka 10, Smederevo 12 minuta. Sedmerci: Crvenka 8 (6), Smederevo 5 (4)

CRVENKA: Podunavac 4, Mašić 3, Nikolić, Egić, Pavićević, Feješ 3, S. Dragić 1, Šveljo 8, Kragulj, Mi. Ivić 10 (6), Račić 3, Ma. Ivić, Vukadinović 1, Bošković, Z. Dragić i Nešović.

SMEDEREVO: Martić, Janjuššević 2 (1), Zarin 5, Jevđenović 9 (3), Jokić, Todorović, Marjanović 5, Stojković 8, Ristić, Matković, Mirković 2, Stanković i Živković.