Plej-of Arkus lige za rukometaše: Voša bolja od Rudara

25.03.2021. 20:43 20:45

Rukometaši Vojvodine pobedili su Rudar iz Kostolca sa 36:25 i tako ostali neporaženi i posle 6. kola plej-ofa Arkus lige.

Novosađani ovoga puta nisu imali težak zadatak, pa je trener Boris Rojević ravnomerno rasporedio minutažu svim igračima, a tako će biti najverovatnije i sutra kada u okviru regionalne Seha lige dočekuju Motor iz Zaporožja, kako bi što bolje dočekali derbi prvenstva protiv Metaloplastike u Šapcu (31. mart).

Do ubedljive pobede Novosađane je predvodio izuzetno pucački raspoloženi desni bek Jovica Nikolić, koji je čak 10 puta uspeo da zatrese mrežu Kostolčana. Vojvodina je imala najbolje otvaranje utakmice ove sezone. Gosti su prvi gol postigli tek u 8. minutu, a već u 15. na semaforu je stojalo 12 golova viška na Vojvodininom kontu, gde su gosti uspeli samo dva puta da zatresu mrežu odličnog Verkića. Dobar početak olakšao je posao u nastavku Novosađanima.

U drugom poluvremenu je Vojvodina primila čak 18 golova, najviše do sada, ali ipak, razumljivo, pošto je teško bilo držati koncentraciju protiv po kvalitet mnogo slabijeg rivala.

J. Galić

Vojvodina – Rudar 36:25 (18:7)

NOVI SAD: SC Slana bara, sudije: Grubački (Zrenjanin) i Vojvodić (Novi Sad), sedmerci: Vojvodina 5 (5), Rudar 3 (2),  isključenja: Vojvodina 14, Rudar 8 minuta.

VOJVODINA: Kurteš 1, Milić 3, Pribak, Vukovljak 2, Verkić (7 odbrana), Miljković, Milenković 3, Podunavac, Arsenić (3 odbrane, 1 sedmerac), Rađenović 4, Ratković, Tomić, Stanković 4, Nikolić 10 (1), Šotić 7 (4), Babić 2.

RUDAR: Vuković (8 odbrana), Murina 3, Merdović, Tica 2, Savković 1, Panić 1, Ristić 3, Dimitrijević, Đukić 5, Stanković (1 odbrana), Đorđević 1, Dimitrijević, Milošević 2, I. Nedeljkov 3, Tatari 1, N. Nedeljković 3 (2).

Plej-of Arkus liga

Vojvodina – Rudar 36:25

1. Vojvodina  6          6          0          0          181:128           12

2. M-plastika            5          5          0          0          162 :140          10

3. Partizan    5          2          1          2          135:126           5

4. Železničar           5          2          1          2          138:134           5

5. Dinamo      5          2          0          3          136:144           4

6. Radnički   5          1          1          3          140 :157          3

7. Dubočica   5          1          1          3          133:152           3

8. Rudar          6          0          0          6          165 :209          0