Kvalifikacije za EP 2020 za rukometašice: Srpkinje opravdale ulogu favorita

25.09.2019. 20:03 20:05
Izvor: RSS

Prema očekivanju, rukometašice Srbije, izraziti favorit u ovom duelu, su pobedom otvorile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, koje će se 2020. godine održati u Danskoj i Norveškoj.

Nije to bilo teško za izabranice selektora  Ljubomira Obradovića imajući u vidu da su za rivala imale reprezentaciju Švajcarske, koja po kvalitetu još uvek nije dorasla Srpkinjama.

Uvodni minuti pripali su Švajcarkinjama koje su povele 2:0, gde su samo na kratko iznenadile naše rukometašice igrajući sa dva pivota i bez golmana. Međutim, desetak minuta je bilo dovoljno da naše igračice potpuno preuzmu kontrolu na terenu, pa je publika u Kraljevu imala priliku da uživa u reviji golova i lepih poteza Srpkinja, koje su dominirale terenom i povećavale prednost iz minuta u minut. Seriju golova otvorila je Slađana Pop Lazić, a na golu je bila odlična povratnica u tim posle povrede kolena Katarina Tomašević. Za svega 15 minuta selektor Švajcarkinja je potrošio dva tajm-auta, ali to nije mnogo pomoglo. U 16. minutu bilo je 10:2, šest minuta kasnije 14:6, a selektor Obradović mogao je da rotira i pruži šansu svim reprezentativkama.

Drugo poluvreme donelo je isti odnos snaga. U strelce se upisala i Sanja Vujović, koja je odigrala prvi meč posle decembra 2017. godine kada se porodila. U poslednjih deset minuta ušlo se sa prednošću 30:20, a tri minuta pre kraja bilo je 34:21.

Reprezentacija Srbije je pobedom počela kvalifikacije za EP čime je napravila dobru uvertiru za gostovanje u Slovačkoj 29. septembra (Hlohovec, 17 časova). U grupi C zadatak je da se osvoji jedno od prva dva mesta, a takmiči se još Rusija, sa kojom ćemo se dva puta sastati u martu 2020. godine.

J. Galić

Srbija – Švajcarska 35:23 (17:11)

KRALJEVO: SC Ribnica, gledalaca: 1.800, sudije: Backović i Palacković (Slovenija), sedmerci: Srbija 5 (4), Švajcarska 2 (1), isklječenja: Srbija 6, Švajcarska 6 minuta.

SRBIJA: Radosavljević 3, Trifunović, Milošević, Lavko 4 (2), Vujović 2 (1), Agbaba 1, Nikolić 1, Janjušević 1, Risović, Kojić 2, Radojević 5 (1), Pop Lazić 7, Tomašević (4 odbrane), Stoiljković 3, Liščević 3, Graovac 3 (4 odbrane).

ŠVAJCARSKA: Šnuphah, Vik, Kundih 3 (2), Morf 1, L. Frej, Kavalari 1, Gauči 3, Bruč (3 odbrane), Hodel 5, Hes 3, Kar, Alther 1, N. Frej 5, Vider, Murer, Čamper.

Lavko: Znamo zašto smo tu; Pop Lazić: Biće dobar meč

24.09.2019. 13:48 13:50