FINALE KUPA SRBIJE ZA RUKOMETAŠICE: Železničar i Crvena zvezda za trofej

23.02.2024. 12:15 12:24
Izvor: SRL

Finalni duel Kupa Srbije za rukometašice odigraće se sutra u 18 sati, a snage će odmeriti Železničar iz Inđije i beogradska Crvena zvezda. Meč se igra u Sportskom centru u Inđiji.

Sremice su do finala stigle pobedom protiv Mladosti iz Nove Pazove sa 28:23.  dok je Crvena zvezda imala teži zadatak protiv aktuelnog šampiona države, ali i osvajača Kupa, Jagodine, ali su izabranice Saše Boškovića odigrale  sjajan meč i slavile sa 18:17.

Najbolja igračica Železničara Dunja Tabak rekla je da očekuje odličan meč i pune tribine.

– Veoma smo srećne što smo u finalu i što imamo šansu da osvojimo novi trofej. Crvena zevzda ima neverovatnu ekipu i upravo su trijumfom nad Jagodinom pokazale da su ozbiljne u nameri da osvoje sve domaće trofeje. Mi s druge strane znamo da će biti napeto od prvog do poslednjeg minuta, ali smo spremne za to i sigurna da sam da ćemo uz pordšku sa tribina osvojiti Kup Srbije – jasna je Tabak.

Doskorašnja vedeta Vojvodine, sada igračica Crvene zvezde Milica Aćimović rekla je da je ekipa odlično iskoristila pauzu u prvenstvu zbog EHF nedelje nacionalnih timova i da je spremna za okršaj sa Sremicama.

–Znamo koliko je Železničar opasan tim i svesne smo da nas sa njima očekuje velika borba u nastavku prvenstva. Imale smo vremena da se pripremimo za utakmicu, odlično smo radile i sada je trenutak da to potvrdimo dobrom igrom i osvajanjem trofeja. Želimo da budemo najbolje u državi, a to ćemo postići dobrim igrama protiv ostalih konkurenata za najviši plasman Sigurna sam da, ako odigramo kako znamo možemo da slavimo i osvojimo Kup Srbije – poručila je Aćimović.