EP u rukometu: Srbija maestralno nadigrala Dansku 30:25

04.12.2018. 21:34 09:05
Izvor: EPA/EDDY LEMAISTRE

Sjajnu igru pružile su rukometašice Srbije u poslednjoj utakmici grupe A na Evropskom prvenstvu u Francuskoj i zasluženo savladale uvek neugodne Dankinje neočekivano ubedljivim rezultatom 30:25

Naše najbolje rukometašice su odlično započele meč i vodile od samog početka, te je prvi deo igre završen rezultatom 17:13 u našu korist, a mogla je prednost Srbije biti i gol ili dva ubedljivija, jer smo u finišu prvog dela igre promašili čak dva zicera sa igračicom više.

Sličnu sliku na terenu smo videli i u nastavku i naše rukometašice su dostizale čak i prednost od 6, da bi na kraju meč završile sa pet golova više u mreži protivnica.

Ovom pobedom Srbija je takmičenje u grupi A završila na čelnoj poziciji ali moglo je i bolje, samo da je bilo malo više sreće u odlučujućim trenucima, naročito prethodne utakmice u grupi. Sada se tek vidi koliko nas je nesrećni poraz u finišu utakmice protiv Šveđanki puno koštao jer umesto da u nastavak takmičenja naše rukometašice prenesu četiri boda, preneće samo ova dva osvojena protiv dankinja. Ipak, čak su i ta dva boda izuzetno značajna za plasman u nastavku takmičenja, gde se prve tri ekipe iz grupe A ukrštaju sa najboljim reprezentacijama grupe B.

E. D.

DanskaSrbija 25:30 (13:17)

NANT: Dvorana „Iks Iks El“, gledalaca: 2.500, sudije: A. Kovalčijuk , I. Kovalčijuk (Moldavija).

Sedmerci: Danska 1 (1), Srbija 4 (4). Isključenja: Danska 8, Srbija 4 minuta.

DANSKA: Toft (5 odbrana), Reinhard (5 odbrana), Pedersen 1, Iversen, Hansen 3, Voler 4, Hajndal 1, Haugsted, Grigel, Ofendal, Nilsen 3, Tranborg 2, Jorgensen 4, Jensen 6, Dornonvil, Hojlund 1.

SRBIJA: Tomašević (9 odbrana), Čolić (1 odbrana), Radosavljević, Krpež–Šlezak 8, Lekić 8, Števin, Lavko 4, Kovačević, Nikolić, T. Radojević, Pop–Lazić 3, D. Radojević 1, Vukajlović, Stoiljković 4, Cvijić 2, Dmitrović.