EP Francuska 2018: Čvrsta odbrana Ruskinja prejaka za Srbiju 29:25 (video)

09.12.2018. 18:34 09:02
Izvor: EPA/EDDY LEMAISTRE

Najbolje rukometašice Srbije nisu uspele da naprave iznenađenje protiv aktuelnih olimpijskih šampionki iz Rusije, koje su u našem prvom meču druge faze takmičenja Evropskog prvenstva u Francuskoj zasluženo slavile rezultatom 29:25.

Posle prvih 30 minuta igre naše prve utakmice druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Francuskoj Ruskinje vode protiv Srbije 16:13.

Naše najbolje rukometašice su odlično počele meč, prve povele i držale rezultatsku ravnotežu sa favorizovanim protivnicama tokom prvih 15-20 minuta meča.

Ali tada su Ruskinje počele da se odlepljuju, pre svega zahvaljujući našoj slabijoj realizaciji u finišu prvog dela igre i odličnim odbranama ruske golmanke. Stigle su Ruskinje u jednom trenutku i do 4, ali su naše rukometašice ipak uspele da se konsoliduju i da zaostatak smanje na -3.

Na odmor se otišlo pri vođstvu Rusije 16:13, što je našim igračicama davalo realnu nadu da u nastavku ipak mogu i do iznenađenja.

To se ipak nije dogodilo, pre svega jer su Ruskinje i u nastavku odigrale u istom ritmu, sa sjajnom i gotovo neprelaznom odbranom, pogotovo za naš tim koji je imao dosta problema u organizaciji igre i pozicionom napadu. Olimpijske šampionke su bez poteškoća održavale prednost iz prvog dela igre i na momente je čak i uvećavale, a sve što su najbolje rukometašice Srbije uspevale da učine bilo je da ne dozvile da ta prednost ipak ode previsoko.

Na kraju smo doživeli poraz sa podnošljivih četiri razlike 29:25 i jasno je da u ovom trenutku igračice jednostavno nisu mogle više protiv više nego raspoloženih Ruskinja, ali očekujemo mnogo bolju igru već u narednom meču protiv Crne Gore i nadamo se pobedi.

Podsećamo da su u meču pre ovoga Švedska i domaćin Francuska igrali nerešeno 21:21, što nam apsolutno odgovara, pogotovo posle ovog poraza.

Srbija - Rusija 25:29 (13:16)

NANT: Hala XXL, gledalaca: 10.000, sudije: Seradilja i Andrju (Španija).

SRBIJA: Radosavljević 1, Krpež Šlezak 7, Lekić 2, Števin 2, Lavko 2, Kovačević, Nikolić, Radojević T 1, Pop Lazić 1, Radojević D 1, Vukajlović, Tomašević, Stoiljković 5, Cvijić 2, Čolić, Dmitrović.

RUSIJA: Sedojkina, Trusova, Kuznjecova 2, Kočetova, Dmitrieva 7, Sen 3, Vjakireva 6, Sudakova 3, Samokina 1, Makeeva, Malašenko 2, Managarova 4, Skorobogačenko, Petrova, Frolova 1, Snopova.